DODAJ

Uroczyste podpisanie umowy: Matexi Polska i CFE Polska kontynuują współpracę przy budowie II etapu osiedla „Kolska od Nowa”

Mieszkania i domy / Warszawa
Uroczyste podpisanie umowy: Matexi
Kajtman
2015-10-23 17:54:26
W dniu 13 października 2015 roku w Ambasadzie Królestwa Belgii, przy okazji wizyty Państwowej belgijskiej pary królewskiej, Matexi Polska podpisało umowę dotyczącą kontynuacji współpracy przy realizacji drugiego etapu osiedla „Kolska od Nowa” z CFE Polska. Obie firmy należące do grup o belgijskich korzeniach współpracują z sukcesem od początku realizacji osiedla „Kolska od Nowa” zaplanowanego sumie na blisko 600 lokali. W trakcie uroczystości grupę Matexi reprezentował Gaëtan Hannecart, CEO grupy Matexi oraz Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska. Ze strony grupy CFE umowę parafował Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska oraz Renaud Bentegeant, CEO grupy CFE w Belgii.

Wartość kontraktu wynosi niespełna 21 milionów złotych. W ramach prac obejmujących realizację drugiego etapu osiedla „Kolska od Nowa” powstanie 126 mieszkań o powierzchni od 33 do 108 m2. Powstający budynek zostanie wpisany w przestrzeń już gotowego, półhektarowego, prywatnego parku, a  cały zespół budynków łączyć się będzie ze sobą eleganckimi, przestronnymi dziedzińcami. Aktualnie Matexi Polska we współpracy z CFE Polska prowadzi ostatnie prace kończąc realizację pierwszego etapu budowy, w ramach którego powstało 170 mieszkań.

W założeniu projekt „Kolska od Nowa”, autorstwa warszawskiej pracowni MKC, to kwintesencja aktywnego, miejskiego stylu życia w uporządkowanej urbanistycznie przestrzeni zielonego parku. Rewitalizacja terenów zielonych to jeden z kluczowych elementów tego projektu. Dzięki niej zielona enklawa w samym sercu miasta stanie się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w centralnej i północnej Warszawie. Matexi Polska zadbała też o bardzo ważne detale z punktu widzenia grupy docelowej projektu, jak np.: pokrycie parku dostępem do sieci WI FI, przestrzenie rekreacyjne na terenie czy idealne na wieczorny jogging lub spacer monitorowane, oświetlone alejki.