DODAJ

Weekend remontowy

Warszawa
Weekend remontowy
RynekInfrastruktury
2013-08-22 16:51:02

Tradycyjnie już weekend to czas remontów na warszawskich ulicach. Wymieniona zostanie nawierzchnia m.in. na ul. Spacerowej, Goworka oraz na ul. Modlińskiej. Czasowo zostaną zmienione trasy autobusów.

Od czwartku, 22 sierpnia od ok. godz. 22 rozpocznie się wymiana nawierzchni na ulicy Spacerowej i Goworka pomiędzy ul. Belwederską a Puławską – remontowana będzie jezdnia w kierunku ul. Puławskiej. Zakończenie prac zaplanowano na poniedziałek 26 sierpnia na godz. 4 rano. Proponowany objazd prowadzi ulicami Belwederską i Bagatela do pl. Unii Lubelskiej (możliwy będzie skręt w lewo w ul. Bagatela) lub ul. Dolną do Puławskiej.


 


W czasie prac na ciągu ulic Spacerowa-Goworka zmieniona zostanie organizacja ruchu. Po prawej stronie wyznaczony będzie pas ruchu dla rowerzystów o szerokości od 1,5 m szerokości (na ul. Goworka) do 2 m (za ul. Belwederską). Rowerzyści wjadą na swój pas za przejściem dla pieszych przy ul. Belwederskiej; zjadą z niego przed skrzyżowaniem z ul. Puławską na odcinek drogi rowerowej wytyczonej na chodniku. Tam gdzie przy ulicy są miejsca parkingowe, wjazdy i ulice poprzeczne pas będzie można przejeżdżać, na jezdni namalowana będzie linia przerywana. Na pozostałych odcinkach miejsce dla rowerzystów od ruchu samochodowego oddzieli linia ciągła.


 


Na całej długości ciągu ulic Spacerowa-Goworka od ul. Belwederskiej do Puławskiej dla samochodów pozostaną dwa pasy ruchu. Na skrzyżowaniu ul. Spacerowej z Goworka nie będzie bezpośredniego przejazdu na wprost ul. Spacerową w kierunku ul. Klonowej (taką możliwość będą mieli tylko rowerzyści), kierowcy będą musieli skręcić na łuku w prawo.


 


Drugą nowością tego remontu jest zastosowanie przez Zarząd Dróg Miejskich nowego rodzaju nawierzchni. Na podbudowie ułożona będzie specjalna 3,5 cm warstwa SAMI, która jest warstwą przeciwspękaniową, a następnie 9 cm warstwa asfaltobetonu. Dopiero na niej, po wyczyszczeniu i wyrównaniu (nierówności pod warstwą ścieralną nie mogą być większe niż 6 mm) ułożona zostanie trzecia, 4 cm warstwa ścieralna SMA.


 


Swoje trasy zmienią autobusy (tylko w jednym kierunku). Autobusy linii 119, 422, 501, 519 pojadą ul. Dolną do ul. Puławskiej a 131, 167, 168, N31, N81 zostaną skierowane do ul. Bagatela i pl. Unii Lubelskiej.


 


Drogowcy w sobotę i niedzielę (od piątku 23 sierpnia ok. godz. 22 do poniedziałku 26 sierpnia na godz. 4 rano) wyremontują ul. Modlińską od ul. Płochocińskiej do Kanału Żerańskiego (jezdnia w kierunku Centrum). Ominąć zamkniętą jezdnię można dojeżdżając ul. Płochocińską do ul. Marywilskiej lub Trasą i Mostem Marii Skłodowskiej-Curie do Wybrzeża Gdyńskiego.


 


Swoje trasy zmienią autobusy (tylko w jednym kierunku). Autobusy linii 186, 426, 509, 516, 705, 723, 731, 734, 735, 736, N03, N13 i N63 zostaną skierowane na ul. Płochocińską, Marywilską i Toruńską. Natomiast 518 i 511 pojadą Trasą i Mostem Marii Skłodowskiej-Curie


 


Ale to nie wszystkie roboty drogowe, które realizowane będą w najbliższym czasie:


• od czwartku (22 sierpnia) od ok. godz. 22 na ok. 7 dni zamknięta zostanie ul. Okularowa przed skrzyżowaniem z ul. Marsa (objazd ul. Rekrucką i Żołnierską) – wykonywana będzie nawierzchnia na fragmencie skrzyżowania i południowej jezdni ul. Marsa;


• w sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) wymieniana będzie po robotach gazowniczych nawierzchnia zachodniej jezdni ul. Kruczej;


• w sobotę i niedzielę (24 i 25 sierpnia) zwężona będzie ul. Dobra przy skrzyżowaniu z ul. Drewnianą;


• od soboty 24 sierpnia do 2 września zwężone do dwóch pasów ruchu będą jezdnie ul. Gagarina pomiędzy ul. Stępińską a Sielecką.