Posesja sąsiadująca z warszawskim Parkiem Praskim, na której ma powstać nowoczesne centrum kulturalno-gastronomiczne Ratuszowa 6, już teraz staje się atrakcyjnym miejscem spotkań w stolicy.
Zapomniany dotąd kwartał zabudowy poprzemysłowej przy Ratuszowej 6 na warszawskiej starej Pradze zyskał właśnie nową tożsamość. Na terenie parceli zaczął działać nowy, warszawski Targ Śniadaniowy, a w pierwszy weekend czerwca br. bawili się tam najmłodsi mieszkańcy miasta z rodzicami na zainicjowanym przez inwestora projektu "Weekendzie Dziecka". Dzieci brały m.in. udział w warsztatach artystycznych, zawodach sportowych, turnieju gier planszowych, strzelały z łuku i skręcały balony. Z entuzjastycznym przyjęciem maluchów spotkała się też stworzona specjalnie dla nich siłownia i sześciometrowa dmuchana zjeżdżalnia. Firma MedFood – Dietetyka, Zdrowie & Lifestyle, która była współorganizatorem wydarzenia przygotowała również zdrowe przekąski i świeżo wyciskane soki sporządzone według receptur własnych dietetyków.
– To właśnie współpraca z firmą MedFood zaowocowała stworzeniem Targu Śniadaniowego – MedFood Healthy Market, który tuż przy Parku Praskim, na terenie gdzie niebawem powstanie nowe centrum rozrywkowo-kulinarne, rozpoczął działalność w drugi weekend czerwca br. – informuje dr Marcin Marcinkiewicz, inwestor i szef projektu Ratuszowa 6. – Mieszkańcy miasta oraz turyści, w tym osoby odwiedzające park i ZOO będą mogli smacznie i zdrowo zjeść na świeżym powietrzu w każdy letni weekend do końca sezonu. Przystosowaliśmy do tego celu tymczasowo zabudowania obecnie istniejące na działce – tłumaczy Marcin Marcinkiewicz.
Targ Śniadaniowy przy Ratuszowej będzie funkcjonował do czasu rozpoczęcia realizacji inwestycji, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Biobazaru, który działał w fabryce Norblina przy Żelaznej przed rozpoczęciem rewitalizacji obiektu. Budowa kulturalno-gastronomicznego centrum Ratuszowa 6 ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Najnowszej generacji, czterokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 2,8 tys. mkw., który powstanie na 4,4 ha działce, zatopiony będzie w zieleni. Z okolicznymi terenami parkowymi integrować będzie się także dzięki zielonym dachom i tarasom. Autorzy projektu postawili na nowoczesny design. W tworzeniu wystroju kompleksu wezmą udział młodzi, zdolni, polscy artyści.
Centrum zapewni bogatą i różnorodną ofertę rozrywkową i gastronomiczną. Ratuszowa 6 będzie niezwykle żywym i energetycznym miejscem. Mieścić będzie koncepty kulinarne, w tym restauracje, kawiarnie, bary oraz punkty sprzedaży ekologicznej żywności i artykułów orientalnych z całego świata. Ponadto na terenie kompleksu znajdzie się przestrzeń służąca organizacji wydarzeń kulturalno-artystycznych, gdzie odbywać się będą eventy na świeżym powietrzu, wernisaże, wystawy i warsztaty związane z tematyką sztuki kulinarnej i zdrowego życia, jak również szeroko rozumianej kultury, sztuki i designu. We współpracy z władzami dzielnicy organizowane będą również koncerty w pobliskiej muszli koncertowej.
REKLAMA
Warszawska Praga zyska w ten sposób nowe, ciekawe, lokalne centrum, a miasto atrakcję turystyczną, ponieważ kompleks będzie miał swój niepowtarzalny charakter. Koncepcja aranżacji centrum wzorowana jest na najciekawszych i najpopularniejszych obiektach tego typu na świecie. Ogromne zainteresowanie projektami opartymi na rewitalizacji dało już Warszawie Halę Koszyki, a w niedalekiej przyszłości przyniesie także Elektrownię Powiśle i kompleks ArtN. Mateusz Strzelecki, parter w firmie Walter Herz, która odpowiedzialna jest za komercjalizację centrum Ratuszowa 6, zauważa że inwestycje bazujące na zabudowie atrakcyjnie położonych obszarów industrialnych są dla mieszkańców miasta i turystów znacznie ciekawsze niż nowe budynki powstające na wolnych działkach.
– Projekt Ratuszowa 6, dzięki swojemu, nadzwyczajnemu potencjałowi, podobnie jak cieszący się dużym uznaniem praski Koneser, skupia uwagę polskich i zagranicznych marek, poszukujących klimatycznych, tętniących życiem lokalizacji. Firmy na nowo odkrywają warszawską Pragę i chętnie inwestują w tej dzielnicy. Jeden ciekawy projekt, który tu powstaje, przyciąga kolejne. Praga Północ, która wyjątkowo zachowała swój historyczny charakter, należy do najbardziej urokliwych rejonów miasta. Duża część zabudowy jest tu przedwojenna, a zdarza się, że nawet z okresu międzywojennego. Ocalały, rzadko spotykane w innych rejonach aglomeracji, zespoły zwartej przedwojennej substancji miejskiej – przypomina Mateusz Strzelecki.
Zdaniem eksperta Walter Herz, nowa inwestycja przy Ratuszowej wpisuje się w charakter architektoniczny dzielnicy, a zarazem w światowe trendy aranżacji unikalnych centrów kulturalno-gastronomicznych tworzonych w przestrzeniach industrialnych. A takie obiekty, jak podkreśla Strzelecki, cieszą się uznaniem coraz bardziej wymagających klientów, ceniących sobie dobrą ofertę w oryginalnym otoczeniu. Dlatego Ratuszowa 6 ma szanse stać się jednym z najbardziej lubianych w Warszawie miejsc spotkań.
Źródło: materiały prasowe