DODAJ

Dziecko bliżej domu

wielkopolskie
Dziecko bliżej domu
Kajtman
2016-06-01 17:48:33
Dla młodej rodziny poszukującej swojego pierwszego mieszkania istotne jest wiele czynników. Oprócz ceny czy dogodnej lokalizacji świeżo upieczeni rodzice biorą również pod uwagę bezpieczeństwo, spokój, a coraz częściej zwracają uwagę na obecność placu zabaw. Im bliżej domu, tym lepiej.

Wiosenna aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To dobry czas na spacery z całą rodziną, ale również zabawę najmłodszych na dworze. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Budowanie placów zabaw w pobliżu inwestycji deweloperskiej jest dziś standardem. I choć nie regulują tego przepisy, inwestorzy nie chcą zostawać w tyle za konkurencją i nawet na niewielkich powierzchniach starają się zorganizować wydzielone miejsce do zabawy dla najmłodszych. Jak się okazuje istnieje szereg norm i warunków, które musi spełniać plac zabaw – Rodzice przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa dziecka, plac zabaw musi je zapewniać. Jest to bardzo ważny element małej architektury, który zaprojektujemy z dużą dbałością o każdy szczegół – mówi Marlena Zapalska, Prezes Spółki Proxin Ogrody.

Niektóre inwestycje są położone bezpośrednio przy przedszkolach, to również wpływa na bezpieczeństwo malucha – Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej znajduje się nieopodal przedszkola z przestronnym, dużym placem zabaw, to duża wygoda dla rodziców – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development.

Sąsiedzka integracja
Miejsce dedykowane dzieciom pełni też inną ważną funkcję – integracyjną. Młodzi rodzice spędzają tu ze swoimi pociechami sporo czasu, jest to dobra okazja, aby poznać sąsiadów. – Na dziedzińcu naszej inwestycji powstanie plac zabaw. Mała architektura została zaaranżowana z myślą o wszystkich mieszkańcach, wokół tego miejsca postawimy ławki, które będą pretekstem do miłych spotkań z nowymi sąsiadami – mówi Marek Smogór, Prezes Atrium Grunwald. W centrum miasta, gdzie działki budowlane są często dużo mniejsze niż na obrzeżach, nie zawsze udaje się wydzielić takie miejsce. Wówczas nawet niewielki skwer jest cenny dla mieszkańców. – Zdajemy sobie sprawę, że dla młodych rodzin, które posiadają lub planują dzieci ważne jest miejsce do zabawy. Głównie z myślą o tych mieszkańcach powstały dwa place zabaw. Zauważamy, że często bywają tu również dziadkowie z wnuczętami, takie miejsca integrują mieszkańców całej inwestycji – mówi Agata Nowaczyk, z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Ekskluzywne place zabaw
Wybrani deweloperzy mogą pochwalić się realizacją placów zabaw, które robią wrażenie nie tylko na najmłodszych, ale również na ich rodzicach. Dobrym przykładem może być firma Linea, która w maju uroczyście zainaugurowała otwarcie placu zabaw festynem rodzinnym. – Nasz plac zabaw jest spory, bo Leśną Polanę w dużej mierze zamieszkują rodziny z dziećmi. Na dużym terenie wysypany jest piasek, który zapewnia amortyzację podczas zabawy, zainwestowaliśmy również w szereg nowoczesnych zabawek – mówi Adam Wędrychowicz z firmy Linea. Ciekawym miejscem dla najmłodszych może się również pochwalić deweloper KM Building, realizujący inwestycję Osiedle Słoneczne w podpoznańskim Brodowie. Powstał tu jeden z większych placów zabaw. – W miarę rozwoju naszego osiedla zdecydowaliśmy się na stworzenie specjalnej strefy dla dzieci. Nasz plac zabaw ma prawie 300 mkw. i jest dostosowany zarówno do młodszych, jak i starszych dzieci – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

W podpoznańskim Swarzędzu-Zalasewie deweloper kreatywnie połączył plac zabaw z miejscem dla rodziców. – Przy osiedlu Władysława Zamoyskiego stworzyliśmy nowoczesne miejsce do zabawy dla dzieci. Pomyśleliśmy również o rodzicach, tuż obok placu znajduje się siłownia plenerowa – mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.