DODAJ

Jesień – gorący okres dla deweloperów

wielkopolskie
Jesień – gorący okres
Kajtman
2015-10-14 12:20:14
Po upalnym lecie wrzesień przywitał poznańskich deweloperów Targami Mieszkań i Domów, nadchodzi czas wzmożonej pracy, nie tylko na terenie budów, ale także biur sprzedaży. Wielu klientów spieszy się, aby załapać się na niższa kwotę wkładu własnego przy zakupie mieszkania, wraz z nowym rokiem trzeba będzie zapłacić 15%.

Zakończenie etapów, początki kolejnych
Po wytężonej pracy na budowie, ku końcowi chyli się I etap Osiedla Atrium na styku poznańskiego Grunwaldu i Górczyna. – Trwają ostatnie prace przy budynku „E”, który w całości jest dostępny w rządowym programie dopłat MdM – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Już prawie wszystkie mieszkania w tym budynku wielorodzinnym zostały wyprzedane. Premierę III etapu inwestycji Nowe Ogrody zaprezentowała Spółka Proxin Ogrody. – Rozpoczynamy sprzedaż kolejnego etapu, który będzie bardzo funkcjonalny i w całości jest odpowiedzią na potrzeby i sugestie naszych klientów – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody. W podpoznańskim Zalasewie ruszyła też sprzedaż II etapu Osiedla Wiosennego II, które cieszy się sporym zainteresowaniem klientów. – Proponujemy naszym klientom mieszkania w czterech wielkościach – 75, 85,89 a także 97 mkw. – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Inwestycja rozchodzi się w rekordowym tempie, po pierwszym miesiącu od ogłoszenia sprzedaży I etapu, 90 proc. mieszkań zostało zarezerwowanych, w II etapie natomiast 50 proc. mieszkań jest jeszcze wolnych.

Na budowach praca wre
Nieprzerwanie trwa również budowa w Brodowie i Błażejewku. – Zainteresowanie klientów jest ogromne. W Brodowie na Osiedlu Słonecznym planowane jest blisko 300 domów w zabudowie szeregowej do roku 2021, natomiast w Błażejewku powstaje obecnie III etap inwestycji Rodzinny Zakątek, w ramach którego budowanych jest 31 szeregowców – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. 

Oferta domów w miejscowościach zlokalizowanych pod Poznaniem jest szeroka. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zachodnia część Poznania, czyli gminy Komorniki czy Dopiewo.  – Prężnie rozwija się Skórzewo, w okolicy powstaje wiele miejsc pracy, klienci są zainteresowani kupnem domu w tej lokalizacji, aby nie tracić czasu na dojazdy. Obecnie realizujemy tutaj Osiedle Przyjazne, które ma charakter rozwojowy – komentuje Jakub Rozpendowski z firmy Grzegorczyk. W gminie Komorniki natomiast można zakupić dom w zabudowie bliźniaczej z ogródkiem. – Obecnie powstaje 20 budynków w ramach dwóch etapów w różnorodnych wariantach metrażowych. Do tej pory budowaliśmy w Plewiskach, jednak teraz zdecydowaliśmy się na nową lokalizację, czyli Rosnowo. Liczymy na duże zainteresowanie tym terenem – komentuje Łukasz Łowicki, prezes  Łowiccy Grupa Deweloperska. 

Sukcesywnie oddawane są też kolejne etapy inwestycji Reduta Nowe Podolany, deweloper, który w tym roku obchodzi jubileusz, również jest zadowolony ze sprzedaży. – Obecnie trwają prace wykończeniowe, V etap będzie gotowy w kwietniu 2016. Ponadto nasze osiedle ma charakter rozwojowy, a Podolany cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów – mówi Agata Nowaczyk, z poznańskiego biura sprzedaży. Bez wątpienia na tę aktywność klientów, mają również wpływ zmiany, które zostały niedawno wprowadzone do rządowego programu dopłat MdM, a także prognozy na następny rok, które zakładają podniesienie wysokości wkładu własnego przy zakupie mieszkania.