DODAJ

Złota, polska jesień sprzyja inwestycjom

wielkopolskie
Złota, polska jesień sprzyja
Kajtman
2016-11-22 13:03:28
Jesień w branży deweloperskiej to czas, w którym nie dzieje się mniej, niż wiosną i latem. Nowe inwestycje rozpoczęto nie tylko w Poznaniu, ale również w Dąbrówce, Rabowicach, czy Zalasewie. Końcówka roku będzie dla budowlańców bardzo pracowitym okresem.

Jesienna aura nie pokrzyżowała planów na inwestycjach. Zarówno kontynuacja już rozpoczętych projektów, jak i start nowych, przebiega według wcześniej ustalonych harmonogramów.

Poznań w rozbudowie
Na terenie Poznania, spółka Agrobex prowadzi zaawansowane prace przy budowie III etapu inwestycji Wilczak 20. Powstaje budynek C z 78 mieszkaniami o powierzchni od 34,6 do 53,7 mkw. W sprzedaży dostępne są zarówno kawalerki, dwupokojowe i trzypokojowe. Wszystkie mieszkania mają balkony, natomiast lokale parterowe przestronne ogródki. Planowany termin zakończenia prac to koniec bieżącego roku. – Wilczak 20 to nowoczesne osiedle w zabudowie wielorodzinnej o ciekawej, modnej architekturze i kolorystyce. Zgodnie z założonym harmonogramem realizowane osiedle uzupełnią jeszcze dwa kolejne budynki – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Agrobex.

Na Nowych Ogrodach praca wre. Aktualnie przekazywane są klucze do mieszkań na II etapie inwestycji. Deweloper nie zwalnia tempa i intensywnie pracuje nad realizacją kolejnego, III etapu, który gotowy jest już w 30%. – Prace na budowie postępują zgodnie z harmonogramem, w niektórych zadaniach wyprzedzamy nawet założony plan. Obecnie budynek  spiął się na wysokość czwartego piętra – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody. Prężnie działa też Grupa Partner. Przy Starołęckiej, gdzie powstanie 8 apartamentów Przystań Warta, inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Z kolei na inwestycji Atrium Sielska 22, kamienicy z 39 mieszkaniami, budowlańcy kończą przygotowanie budynku w stanie surowym, a w grudniu zostanie położony dach. Największe przedsięwzięcie to rewitalizacja Młyna nad Cybiną przy ulicy Sarniej na poznańskim Zielińcu, gdzie powstaną 133 apartamenty w stylu loft. – W tym momencie trwają prace rozbiórkowe i renowacja elewacji. Oczyszczono i uporządkowano otoczenie. Nad całością czuwa konserwator zabytków, chcemy zachować historyczny charakter budynku – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

Do końca listopada Ekonbud-Fadom zakończy ostatnią część pięcioetapowej inwestycji Reduta Nowe Podolany. W jej ramach zostanie oddanych do użytku kolejnych 68 mieszkań, a cała inwestycja będzie liczyć 316 lokali o różnym metrażu. – Regularnie przybywa nowych mieszkańców, dlatego inwestor przewiduje dalszą rozbudowę osiedla – wyjaśnia Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Nowe inwestycje w pobliżu Swarzędza
Idealnym miejscem do zamieszkania są okolice Swarzędza, gdzie rozpoczęto kilka inwestycji. Nowym projektem Planetbud Developement jest Aleja Bukowa przy ulicy Kórnickiej w Zalasewie. Powstanie tutaj 37 domów w zabudowie szeregowej. – Budowa osiedla rozpoczęła się już we wrześniu, aktualnie powstają partery pierwszych rzędów budynków – mówi Weronika Potarzycka z biura sprzedaży Planetbud Development. Już wkrótce rozpoczną się też prace przy ulicy Rivolliego w Zalasewie, gdzie pojawi się 30 dwulokalowych domów. Ponadto Planetbud Development właśnie przekazuje klucze mieszkańcom Osiedla Wiosennego II. Natomiast przy ulicy Bliskiej w Rabowicach, oddalonych 2 km od Swarzędza, Greenbud Development buduje osiedle Zielone Rabowice. Aktualnie wykopano fundamenty. Według planów, do marca 2018 będzie tutaj 30 domów w zabudowie bliźniaczej. W szybkim tempie idą prace na inwestycji Zalasewo Park. Powstaje tam pierwszy z trzech zaplanowanych budynków wielorodzinnych. Hala garażowa jest już gotowa, a obecnie ekipa budowlana stawia mury drugiej kondygnacji. Kompleks mieszkaniowy powstaje przy ulicy Kórnickiej 194 w Zalasewie, a do dyspozycji mieszkańców będą lokale (2-, 3- i 4-pokojowe) o powierzchni od 45 do 75 mkw. oraz apartamenty, 4- i 5-pokojowe, o powierzchni od 75 do 120 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki o powierzchni od 30 do 100 mkw., a pozostałe lokale zostaną wyposażone w przestronne balkony.

Kontynuacja prac w powiecie
Listopad to także kontynuacja prac już rozpoczętych, m.in. w Luboniu. W tej podpoznańskiej miejscowości powstaje Wschodnia 19, czyli nowoczesny budynek mieszkaniowy o pięciu kondygnacjach, realizowany przez NCS-Bud. – Kontynuowane są wykopy oraz prace nad przygotowaniem terenu pod halę garażową – informuje Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19. Pięć nowych zespołów budynków powstanie na Leśnej Polanie w Dopiewcu. W ramach kolejnego etapu rozbudowy osiedla, Linea przygotuje 48 nowych mieszkań w zabudowie szeregowej i jednorodzinnej, a wśród nich będą: Largo, Piano i Sonata, a także najpopularniejsza Forma. Pierwsze prace już ruszyły.