DODAJ

Aleja Pomorska. Aktywiści chcą modernizacji ciągu ulic na Śródmieściu [WIZUALIZACJA]

Wrocław
Aleja Pomorska. Aktywiści chcą
Tomasz Matejuk
2017-06-13 13:29:11
Wrocławscy społecznicy zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Rafała Dutkiewicza o stworzenie Alei Pomorskiej, czyli modernizację ciągu ulic Pomorska - pl. Staszica - Reymonta - Most Osobowicki. Chcą, by ta inwestycja znalazła się w budżecie miasta na 2018 rok.

Akcja Miasto, Nowe Nadodrze i Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia we wtorek przedstawiły koncepcję zmiany tego ciągu komunikacyjnego w reprezentacyjną aleję. 

– Wrocławianie zbyt długo czekają na przebudowę tych ulic. Najwyższy czas stworzyć tu bezpieczną i dostępną dla wszystkich przestrzeń – reprezentacyjną aleję, która nie tylko scali tę część Śródmieścia, ale i połączy ścisłe centrum z północnymi osiedlami Wrocławia – tłumaczą aktywiści.

Jak podkreślają społecznicy, zależy im nie tylko na tak podstawowych elementach, jak ciche torowisko i jezdnia czy równe chodniki i drogi dla rowerów. 

Chcemy, by zmiany były kompleksowe, dlatego wnosimy też o remont okolicznych kamienic (wraz z podłączeniem ich do miejskiego ciepła), nasadzenia drzew i rozbudowę Mostu Osobowickiego o kładki pieszo-rowerowe. Aleja Pomorska powinna być nowym standardem tworzenia ulic we Wrocławiu – zwłaszcza jeśli chcemy szczycić się tytułem Zielonej Stolicy Europy – dodają.

Zdaniem aktywistów, stworzenie Alei Pomorskiej będzie też symbolem zmiany myślenia o miejskiej przestrzeni. 

Niech Aleja Pomorska stanie się nowym standardem tworzenia ulic we Wrocławiu – apelują społecznicy.