DODAJ

Archicom w swoim żywiole na Nowych Żernikach – czyli co oferuje nam Spirala Czasu

Meredith
2015-07-29 18:02:50
Nowe Żerniki (WuWa2) to osiedle, które już wkrótce może stać się inspiracją dla deweloperów z całej Polski. Archicom wraz z Urzędem Miasta Wrocław wyznacza nowe trendy na rynku mieszkaniowym.

Archicom już od dawna zasłynął z realizacji osiedli społecznych i samowystarczalnych. Wystarczy spojrzeć na stale rozwijające się osiedle Olimpia Port, Słoneczne Stabłowice czy Cztery Pory Roku. Piękna architektura, w pełni wykorzystująca atuty otoczenia łączy się z szerokim zapleczem takich rozwiązań jak osiedlowy fitness,  liczne ścieżki rowerowe czy osiedlowe przedszkola lub sklepy.

Spirala Czasu to kolejny duży projekt, który powstanie z rąk wrocławskiego dewelopera. I po raz kolejny przygotował on ciekawą ofertę, wykorzystującą nowoczesne rozwiązania. Budynek powstanie w centralnej części Nowych Żernik, tuż obok Domu Kultury, sąsiadując ze zbiornikiem wodnym. Ponadto w pobliżu ma się znaleźć lokalny bazarek, oraz ścieżki rowerowe. Miłośnicy „dwóch kółek” powinni być zatem zachwyceni, również dlatego, że na terenie inwestycji zaplanowano aż 70 miejsc parkingowych dla rowerów, a w samym budynku pomieszczenia na wózki i rowery. Najmłodsi mieszkańcy, nie oddalając się od domu, będą mogli spędzić czas w żłobku, który ma znaleźć się na parterze budynku, nieco starsi chętnie będą uczęszczać do osiedlowego przedszkola, a młodzież doceni liczne tereny zielone oraz to, że niedaleko znajduje się Stadion Miejski, a tam odbywają się liczne imprezy okolicznościowe lub wydarzenia sportowe. Dorośli będą mogli uczęszczać do osiedlowego klubu fitness, lub po prostu odpocząć na zielonym tarasie.

Co jeszcze czyni to miejsce wyjątkowym na tle innych powstających inwestycji we Wrocławiu? Projektując budynek zadbano o to, by był on przyjazny dla środowiska, wykorzystano pomysły takie jak windy odzyskujące energię, czy panele słoneczne, które zasilą oświetlenie części wspólnych. Dla przyszłych nabywców zaprojektowano funkcjonalne mieszkania 2,3 oraz 4-pokojowe z przestrzennymi tarasami, ogródkami, bądź balkonami. Naturalnie nie zabraknie również przestronnego garażu, piwnicy, rowerowni i wózkowni. Parter inwestycji zaplanowano pod lokale usługowe.

Nowe Żerniki już wkrótce mogą się stać wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Mieszkania Archicomu od lat są doceniane przez wrocławian, a Spirala Czasu jest projektem, który łączy sprawdzone rozwiązania wraz z nowoczesnymi pomysłami, opartymi na wielu latach doświadczeń dewelopera. Z tą inwestycją można śmiało wkroczyć w przyszłość.