[Wrocław] Osiedle "Spirala Czasu" (Nowe Żerniki, WuWa2)

[Wrocław] Osiedle "Spirala Czasu" (Nowe Żerniki, WuWa2)

Mieszkania/Wrocław/Fabryczna/Leśnica
REKLAMA
inwestorArchicom S.A.
projektantArchicom S.A.
realizacjaIII kw. 2016

O inwestycji [Wrocław] Osiedle "Spirala Czasu" (Nowe Żerniki, WuWa2)

Architekci ze Studia Archicom byli częścią zespołu pracującego przy projekcie WUWY 2, stąd spójność koncepcji inwestycji z ideami WUWY. Nieruchomość będzie częścią w pełni samowystarczalnego osiedla Nowe Żerniki. Obok obiektów mieszkaniowych, znajdą się tam instytucje publiczne, usługi oraz powierzchnie dla małych przedsiębiorców.W swoich założeniach WUWA2 jest podobna do założeń realizowanego przez nas obecnie na Swojczycach osiedla społecznego Olimpia Port. Zwykle osiedla dedykowane są wąskim grupom społecznym. Natomiast projekt tego kwartału odpowie na oczekiwania mieszkańców o różnych profilach. Dlaczego „Spirala czasu”? Bo inwestycja swoimi metrażami, przeglądem form i funkcji zaoferuje mieszkanie dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia wrocławian. Będą to zarówno „domki” z niezależnym wejściem i wydzielonymi ogródkami, niewielkie mieszkania 2- i 3-pokojowe z aneksem kuchennym bądź niezależną kuchnią, jaki i 4-pokojowe mieszkania z prywatnymi tarasami na dachu. Część zielonych tarasów będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców. Do dyspozycji będzie klub dla mieszkańców, rowerownia, plac zabaw dla najmłodszych, dwie strefy rekreacyjne. Zespół usytuowany będzie w centralnej części osiedla WUWA2. Działka od strony północnej i zachodniej przylega do dwóch zielonych stref rekreacyjnych. Bryły i elewacje obiektu położone na dwóch przeciwległych biegunach działki - północnym i południowym, z założenia zakomponowaliśmy jako dwa odrębne światy. Obiekt od południa jest przestrzenny, mocno perforowany, grający światłocieniem, z dużymi balkonami osłanianymi przesuwnymi panelami, od północy zaś - surowy, obronny w charakterze, rozbity jedynie rozcięciem ukazującym wewnętrzny dziedziniec. Mieszkania – mimo, że w standardzie przewyższającym normę – będą z pewnością w cenach rynkowych. Co więcej, przyszłych mieszkańców ucieszą niskie koszty eksploatacji. Zgodnie z założeniami WUWY2 kluczowe dla inwestycji są proekologiczne rozwiązania. Projekt obejmuje zatem np. suchą rzekę oraz retencję wody w zbiorniku pod dziedzińcem, co zmniejszy wysokość opłat za odbiór wody deszczowej. Prąd na potrzeby oświetlenia części wspólnych i terenu wokół budynku pozyskiwany będzie dzięki fotowoltaicznym panelom i wiatrakom w kształcie niewielkich walców na dachu. Źródło: archicom.pl
Napisz komentarz
Jakub Zazula
+3
Jakub Zazula
Jakub Zazula
+3
embepi
Odbiór mieszkania wygląda tak, że idziesz z Panią z Archicomu i sobie oglądasz mieszkanie i przekazujesz Pani wszystko co Ci się nie podoba i uważasz za wadę. Spisujecie protokół odbioru mieszkania. Jeżeli coś muszą poprawić, to proponują wzięcie jednego klucza od domu i podpisujecie protokół, dostajesz wszystkie klucze, wino i instrukcję i jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania :)
Do mieszkania mogłeś wejść 2 razy w ciągu całego okresu budowy, ale chyba już nie można (bo budowa jest chyba zamknięta). 
Pozwolenie na użytkowanie będzie po połowie października (pesymiści mówią o końcu października).
ok123
A czy ktoś miał przed odbiorem kluczy jakiś odbiór mieszkania? Czy wszystko odbywa się jednego dnia? I może już wiadomo kiedy uzyskają te pozwolenia? I jeszcze jedno pytanie? Czy mogę wejść do mieszkania i zrobić pomiary kuchni itp, jeśli jeszcze nie mam odbioru?
ralfer
Sporo ciekawych rozmów dot. Spirali Czasu jest również na FB: https://www.facebook.com/groups/spiralaczasu/
REKLAMA