DODAJ

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił kredytu TBS Wrocław na dokończenie budowy osiedla na Brochowie

/ Wrocław
Wizualizacja: materiały TBS Wrocław Sp. z o.o.
Orzech
2016-11-23 23:11:54
16 listopada spółka gminna TBS Wrocław podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, działającym w Grupie Polskiego Funduszu Rozwoju, na udzielenie kredytu w wysokości ponad 23 mln zł. Finansowanie pozwoli gminnej spółce zakończyć rozpoczętą w marcu inwestycję mieszkaniową przy ul. Pakistańskiej na Brochowie, w ramach której powstanie 159 mieszkań czynszowych. BGK działający w Grupie PFR, realizuje w ten sposób jeden z priorytetów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jakim jest zwiększanie dostępu Polaków do tanich mieszkań czynszowych.

To już kolejna umowa Banku Gospodarstwa Krajowego podpisana w ramach nowego rządowego programu społecznego budownictwa czynszowego. Całość inwestycji będzie kosztować prawie 34 mln zł, a kredyt w wysokości 23 154 000 zł pozwoli na zbudowanie 159 lokali mieszkalnych o powierzchni prawie 8 tys. m2 oraz 136 miejsc postojowych o powierzchni 1 788 m2 w garażu wielostanowiskowym.

Inwestycja rozpoczęła się w marcu 2016 r., a planowany termin jej zakończenia to październik 2017 r.

Działalność TBS Wrocław Sp. z o.o. już od ponad 18 lat wpisuje się w potrzeby mieszkaniowe Wrocławia. Mieszkania na wynajem budowane w systemie towarzystwa budownictwa społecznego znajdują najemców najczęściej wśród ludzi młodych. Ponadto takimi mieszkaniami zainteresowani są osoby mieszkające w substandardowych mieszkaniach komunalnych, chcące poprawić sobie warunki bytowe. Mieszkaniami społecznymi zainteresowane są także osoby spoza Wrocławia, które w dużej aglomeracji upatrują dla siebie szansę na pozyskanie ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Mieszkania oddawane najemcom do użytku są całkowicie wykończone, w wersji „pod klucz”, przy czym jakość robót wykończeniowych jest bardzo wysoka. Mieszkania są energooszczędne i zapewniają komfort zamieszkiwania. Mieszkania mają panele podłogowe w pokojach i przedpokojach, a łazienki wyposażone są w wannę lub kabinę natryskową, miskę ustępową, umywalkę, baterie natomiast kuchnia w zlewozmywak i kuchnię elektryczną z płytą ceramiczną.