DODAJ

Bulwar Staromiejski. Są pozwolenia na budowę czterech kolejnych budynków

Mieszkania i domy / Wrocław
Bulwar Staromiejski. Są pozwolenia
Tomasz Matejuk
2017-07-11 11:47:09
i2 Development dostało zgodę na realizację czterech kolejnych przedsięwzięć budowlanych na terenie dawnego szpitala przy placu Jana Pawła II. Wszystkie budynki mieszkalno-usługowe wchodzące w skład Bulwaru Staromiejskiego posiadają ostateczne pozwolenia na budowę – informuje deweloper.

Spółka i2 Development pod koniec czerwca uzyskała prawomocne pozwolenia na budowę dla czterech kolejnych budynków w ramach Bulwaru Staromiejskiego, który powstaje w dawnym kompleksie szpitalnym im. Babińskiego przy placu Jana Pawła II.

Pierwsze z pozwoleń dotyczy remontu i przebudowy budynku B3 na budynek mieszkalno-usługowy. 

Projekt zakłada realizację 7-kondygnacyjnego budynku o nazwie "Przy Bulwarze", w całości podlegającego rewitalizacji. W budynku znajdować się będzie 70 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 22 do 86 mkw. – zapowiada deweloper.

Drugie pozwolenie obejmuje remont i przebudowę budynku B4 na budynek mieszkalno-usługowy. Powstanie tam 4-kondygnacyjny budynek "Przy Bulwarze II", w którym znajdzie się 41 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych.

mat. inwestora


Kolejne z pozwoleń dotyczy budowy budynku mieszkalno-usługowego B3a. 

– Projekt zakłada realizację 8-kondygnacyjnego budynku o nazwie "Przy Przystani II". W budynku znajdować się będzie 7 czteropokojowych mieszkań o podobnej strukturze metrażowej, o powierzchni od 113 do 145 mkw. – wyliczają przedstawiciele i2 Development.

Ostatnie z uzyskanych pozwoleń obejmuje z kolei remont i przebudowę budynku B5 na budynek mieszkalno-usługowy. Powstanie tam 5-kondygnacyjny budynek "Willa Staromiejska". Znajdzie się w nim 17 mieszkań o zróżnicowanej strukturze metrażowej, od kawalerek po mieszkania trzypokojowe oraz mieszkania z antresolami, o powierzchni od 22,5 do 113,5 metrów kwadratowych.

Tym samym, jak informuje deweloper, wszystkie budynki mieszkalno-usługowe wchodzące w skład inwestycji Bulwar Staromiejski posiadają już ostateczne pozwolenia na budowę.

i2 Development


14 budynków i prawie 500 mieszkań

Przypomnijmy, że aktualnie na terenie dawnego szpitala trwa budowa innych obiektów mieszkalnych – "Przy Arsenale", "Loftów przy fosie", "Na Kazamatach", "Między Basztami", "Przy Przystani" i "Dom z herbem". Gotowy jest już biurowiec "Nowy Alexanderhaus", powstaje także kameralny obiekt biurowy "The Place".

–  Bulwar traktujemy jako teren, który – mamy nadzieję – stanie się miejscem spotkań wrocławian. Mamy tam około 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni, z czego około 10 tys. to biura i lokale usługowe. To będzie bardzo dobre miejsce do życia dla ludzi, którzy kupią tam mieszkania i apartamenty. Podzieliliśmy projekt celowo na wiele różnych budynków, każdy charakteryzuje się zupełnie czymś innym – są różne wysokości stropów, są lofty, apartamenty do najmu krótkoterminowego… – wyliczał w wywiadzie dla naszego portalu Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

Łącznie na powierzchni 2,6 hektara znajdzie się 14 budynków wchodzących w skład Bulwaru Staromiejskiego. Powstanie tam 480 mieszkań.