DODAJ

Business Garden to nie wszystko. Będą kolejne biurowce przy Jaworskiej

Wrocław
Business Garden to nie
Tomasz Matejuk
2016-12-14 12:07:52
Dziewięć biurowców stworzy kompleks Business Garden pomiędzy ulicy Jaworską a Legnicką. To jednak nie koniec. Do inwestycji przy ulicy Jaworskiej szykuje się też wrocławska spółka Ciche Maślice i krakowska grupa deweloperska Buma.

Business Garden Wrocław to potężny kompleks, powstający pomiędzy stacją kolejową Wrocław Mikołajów a galerią handlową Magnolia Park. Pierwsze trzy z planowanych dziewięciu biurowców stanęły od strony ulicy Jaworskiej.

Docelowo, Business Garden obejmie 110 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów. 

fot. naszaswidnica


Kolejne inwestycje przy Jaworskiej

Potężne przedsięwzięcie firmy Vastint to jednak nie jedyna inwestycja w tej okolicy. 

Dwa budynki biurowe, wraz z usługami, podziemnym garażem oraz towarzyszącą infrastrukturą, przy ulicy Jaworskiej 11-13 zamierza wybudować krakowska spółka Projekt J.

Inwestor dostał już pozwolenie na rozbiórkę stojącego w tym miejscu budynku magazynowo-biurowego, w toku jest wniosek o pozwolenie na zabezpieczenie ścian wykopu. Projekt J złożył też wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia, a w połowie listopada prezydent Wrocławia zdecydował o braku potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko.

Projekt J to spółka należąca do grupy deweloperskiej Buma, działającej na krakowskim rynku od 25 lat. Firma ma na koncie liczne inwestycje biurowe (Wadowicka 8W, Buma Square Business Park, Rondo Business Park, Green Office czy Quattro Business Park) i mieszkaniowe. 

Przedstawiciele dewelopera nie chcą na razie jednak zdradzić szczegółów planowanego przedsięwzięcia przy ulicy Jaworskiej.

– Wydaje nam się, że jest jeszcze za wcześnie na informowanie o nowej inwestycji – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Agnieszka Zawadzka z Grupy Buma.

Z kolei pod koniec października spółka Ciche Maślice złożyła wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków zamieszkania zbiorowego oraz biurowych przy ulicy Jaworskiej 4,6 o łącznej kubaturze 54 355 metrów sześciennych. Ciche Maślice to spółka powiązana ze znanym wrocławskim biurem projektowym AP Szczepaniak.

Na stronie internetowej tej pracowni można znaleźć wizualizacje i opis inwestycji przy ulicy Jaworskiej.