Okolice Dworca Mikołajów to gorący teren inwestycyjny. Kolejne działki na sprzedażfot. Mariusz Bartodziej

Okolice Dworca Mikołajów to gorący teren inwestycyjny. Kolejne działki na sprzedaż

Wrocław
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Business Garden, Cu Office i cztery domy studenckie – w rejonie Dworca Mikołajów co rusz startują kolejne inwestycje. Ale to nie koniec, bo miasto planuje sprzedaż dwóch działek przy ul. Bolkowskiej, o łącznej powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych.
Teren wystawiony na sprzedaż jest przeznaczony pod usługi. Może tam powstać zabudowa zamieszkiwania zbiorowego, obiekty handlowe, biura, czy hotel. Cena wywoławcza za obie działki wynosi prawie 6,5 mln zł. Oferty można składać do 28 września, a ich ocena zaplanowana jest na 5 października.
fot. Mariusz Bartodziej

Gorący rejon inwestycyjny

Na terenie pomiędzy Magnolią Park a dworcem Wrocław Mikołajów powstają coraz to nowe inwestycje. W maju uroczyście otwarto kompleks biurowy Business Garden. Pierwsze trzy budynki, o łącznej powierzchni 37 000 mkw., stanęły przy ul. Jaworskiej.
fot. investphoto.pl
Drugi etap Business Garden właśnie ruszył. W jego ramach, do listopada 2019 roku, powstanie sześć biurowców – jeden 15-kondygnacyjny i pięć 7-kondygnacyjnych. Plan przewiduje ponad 1000 dodatkowych miejsc parkingowych, a łączna powierzchnia kompleksu ma wynieść 133 000 mkw. Dziewięć budynków biurowych wraz z pawilonem restauracyjnym i otaczającym ogrodem zajmie aż siedem hektarów.
REKLAMA
Realizacja drugiego, a zarazem ostatniego etapu Business Garden Wrocław stanowi duże wyzwanie ze względu na skalę przedsięwzięcia – mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Materiały inwestora
Business Garden nie będzie jedynym kompleksem biurowym w tym rejonie. Przy ul. Jaworskiej 11-13 powstanie Cu Officedwa budynki o łącznej powierzchni do wynajęcia 23 tys. metrów kwadratowych. Za inwestycję odpowiedzialna jest krakowska Grupa Buma wspólnie z REINO Deweloperski FIZ. Będzie to ich pierwszy wrocławski projekt. Budowa pierwszego etapu już ruszyła, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2018 roku.
mat. inwestora
 Nie tylko biurowce
W tym rejonie mają powstać nie tylko kompleksy biurowe, o czym pisaliśmy w kwietniu. Spółka Gruntinwest 2 planuje budowę czterech domów studenckich z częścią usługową przy ulicy Jaworskiej 4. Za projekt inwestycji odpowiedzialne jest znane wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak. Pozwolenie na budowę wydano w marcu.
Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA