Pierwszy etap kompleksu przy Magnolii gotowy. Wkrótce zaczną stawiać kolejne biurowce źródło: mat. inwestora

Pierwszy etap kompleksu przy Magnolii gotowy. Wkrótce zaczną stawiać kolejne biurowce

Wrocław, FOTO
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Właśnie zakończyła się realizacja pierwszego etapu Business Garden przy ulicy Legnickiej, w ramach którego powstały trzy budynki biurowe oraz pawilon restauracyjny, otoczone ogrodem. Inwestor zapowiada, że wkrótce ruszy budowa kolejnych obiektów.   Wrocławski Business Garden powstaje w obrębie ulic Legnickiej, Dąbrówki i Jaworskiej, w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia Park i stacji kolejowej Mikołajów.
Z docelowo zaplanowanych dziewięciu budynków biurowo-usługowych, oddano do użytku pierwsze trzy. Sześciokondygnacyjne biurowce, posadowione na płycie wspólnego garażu podziemnego, zostały zaprojektowane jako modułowe budynki w kształcie litery H. 
Powierzchnia najmu pierwszego z nich wynosi 10 700 metrów kwadratowych, a dwóch pozostałych, połączonych wspólnym łącznikiem, 25 900 metrów kwadratowych. Ambicją dewelopera jest uzyskanie dla trzech oddanych budynków certyfikatu LEED na poziomie platynowym.


Ogród i boiska sportowe

Przestrzeń pomiędzy budynkami zajmuje ogród, w którym powstały strefy relaksu, sportu i pracy z dostępem do Wi-Fi.
– Realizacja wizualno-funkcjonalnych założeń projektu architektury krajobrazu została rozłożona na trzy etapy inwestycji. Trzeba jednak podkreślić, że najwięcej atrakcji powstało już teraz, aby nasi najemcy mogli od samego początku w pełni korzystać z "zielonej infrastruktury". Do ich dyspozycji oddajemy boisko sportowe do gry w badmintona i koszykówkę, boisko wypełnione piaskiem do gry w siatkówkę plażową oraz tor do gry w bule – informuje Marek Ulanecki, leasing manager w Vastint Poland.
REKLAMA
Kompleks oferować będzie także szereg dodatkowych udogodnień dla najemców. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona kantyna. Pawilon restauracyjny, o powierzchni około 1 000 metrów kwadratowych, został umiejscowiony w otoczeniu budynków biurowych, na skrzyżowaniu dwóch głównych ciągów pieszych w centralnej części ogrodu. 


Start kolejnego etapu już wkrótce

Jak zapowiada inwestor, w miarę powstawania kolejnych etapów inwestycji, wachlarz świadczeń zostanie wzbogacany stosownie do potrzeb i zgłaszanych sugestii przez najemców. W najbliższych planach jest m.in. otwarcie przedszkola i placówki medycznej.
– Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu wiosną przyszłego roku. To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników. Patrząc na zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, zarówno tych obecnych we Wrocławiu, jak i tych rozważających wejście na wrocławski rynek, decyzja o szybkim rozpoczęciu realizacji kolejnego etapu inwestycji na początku 2017 roku wydaje się uzasadniona. Planujemy realizację kolejnych trzech budynków biurowych, w tym najwyższego obiektu w kompleksie o wysokości 55 metrów – zapowiada Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.
Deweloperem projektu jest spółka Vastint Poland, generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji była firma Budimex, a autorem projektu architektonicznego – pracownia APA Wojciechowski. 
mat. inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA