DODAJ

Wrocław: Pierwszy z biurowców kompleksu City One prawie w pełni wynajęty

Biura / Wrocław
Wrocław: Pierwszy z biurowców
Orzech
2019-03-21 19:38:16
Pierwszy etap kompleksu City Forum – biurowiec City Forum jest już wynajęty w blisko 60 proc., kolejnych 30 proc. jest w trakcie finalnych negocjacji. Do grona najemców dołączyły trzy kolejne firmy, które łącznie zajmą 6,5 tys. mkw. biur.

Pierwszy z najemców, którego nazwa nie została ujawniona, wprowadzi się do biurowca City One w listopadzie. Kolejna firma, Ten Square Games, polski producent i wydawca gier mobilnych, zajmie swoją powierzchnię w styczniu 2020 roku. 

Do kompleksu biurowego budowanego przez Archicom wejdzie także firma Epam Systems, zajmująca się inżynierią oprogramowania. Będzie to nowa lokalizacja dla tej firmy w stolicy Dolnego Śląska.

– Wierzymy, że nowo zaprojektowane biuro w centralnej lokalizacji pozwoli nam jeszcze efektywniej zarządzać powierzchnią oraz prowadzić naszą działalność zarówno na rynku wrocławskim, jak i dla pracowników świadczących usługi dla klientów na całym świecie – mówi Michał Krzepkowski, senior administration manager Epam Systems.

W transakcjach stronę najemców reprezentowały Cresa oraz IK Development, dział komercjalizacji dewelopera, firmy Archicom, wspiera CBRE. Trzy umowy podpisane w pierwszym kwartale tego roku zakładają co najmniej 5-letni okres najmu.

Jestem przekonany, że City Forum to doskonały wybór dla firm, które chcą rozwijać się we Wrocławiu i zapewnić swoim pracownikom najwyższy komfort pracy i wypoczynku – komentuje Tomasz Sujak, członek zarządu firmy Archicom.

City Forum to zespół dwóch budynków biurowych powstających u zbiegu ulic Traugutta i Pułaskiego, oferuje łącznie 24 tys. mkw. powierzchni najmu, strefę gastronomiczną na parterze, pasaż centralny ze strefami relaksu oraz tereny zielone z parkiem miejskim. W ubiegłym roku oba biurowce uzyskały certyfikat LEED Gold. Projekt City Forum powstał w pracowni Doroty i Kazimierza Śródków, generalnym wykonawcą inwestycji jest Archicom Realizacja Inwestycji.

Źródło: materiały prasowe