DODAJ

City Forum – idealne miejsce do rozwoju firmy w centrum Wrocławia

Artykuł sponsorowany
Biura / Wrocław
City Forum – idealne
Mariusz Bartodziej
2019-05-14 16:49:50
Korzystna lokalizacja, terminowe oddanie pierwszego budynku, oraz współpraca inwestora z globalną firmą doradczą CBRE przemawiają za tym, by rozwijać swój biznes w biurowcach przy placu Wróblewskiego. Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu, Archicom potrafi sprostać wymaganiom klientów, którzy oczekują najwyższych standardów.

Jak pracuje się w City Forum? Pierwsze osoby przekonają się o tym jeszcze w tym roku. Archicom uzyskał 28 marca pozwolenie na użytkowanie pierwszego etapu  budynku City One. Prace przebiegały według ustalonego harmonogramu – zgodnie z oczekiwaniami przyszłych najemców. Wśród nich znalazły się firmy takie jak Epam Systems, Ten Square Games, NOTUS Finanse, czy Connect Lunch Bar. Wszyscy najemcy zajmą łącznie 11 790 mkw. powierzchni na siedmiu kondygnacjach. Skorzystają również ze 134 miejsc postojowych zlokalizowanych na zewnątrz oraz w garażu podziemnym.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich podmiotów, proces inwestycyjny przebiegał zgodnie z harmonogramem, a najemcy zyskali najwyższą jakość ekonomicznych powierzchni biurowych w mieście – zapewnia Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom. – Wrocław jest niezwykle perspektywicznym rynkiem, dlatego nie zwalniamy tempa w realizacji drugiego etapu. Biurowiec City 2  już w drugim kwartale 2020 roku dostarczy kolejne 12 tys. mkw. biur. Popyt ze strony najemców nie maleje, jesteśmy w trakcie zaawansowanych rozmów z kolejnymi partnerami.

fot. Jakub Zazula


Duet gwarantujący sukces

Wrocławski deweloper rozpoczął w kwietniu współpracę z największą na świecie firmą doradczą i inwestycyjną w sektorze nieruchomości komercyjnych – CBRE. Partner podkreśla, że City One to jeden z najlepszych budynków biurowych oddanych w tym roku w stolicy Dolnego Śląska. Przykładem skutecznej kooperacji obu partnerów jest West House 1B (z kompleksu West Forum) – w pełni skomercjalizowany i cieszący się uznaniem najemców.

Współpraca z firmą CBRE pozwoli nam na wymianę doświadczeń i jeszcze lepsze spełnienie oczekiwań przyszłych najemców i inwestorów – mówi Tomasz Sujak.

Kamil Tyszkiewicz, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, szef rynków regionalnych CBRE, dodaje: – Bardzo cieszy nas decyzja o podjęciu kolejnej współpracy partnerskiej z Archicom S.A. Wierzymy, że przyczyni się ona do pełnej komercjalizacji kompleksu City Forum i zaimplementowania najlepszych standardów zarządzania.

fot. Jakub Zazula


Bezcenne doświadczenie

Archicom funkcjonuje na rynku od ponad 30 lat. Zrealizował w tym czasie przeszło 150 obiektów mieszkalnych, hotelowych i biurowych. Tak szeroki zakres działalności pozwala na dokładne rozpoznanie i zaspokojenie potrzeb swoich klientów. Doświadczenie zebrane przy projektowaniu i budowie pięciu biurowców firma wykorzystała w trakcie pracy nad kompleksem City Forum.

Autorskie biuro projektowe Doroty i Kazimierza Śródków zatroszczyło o to, by biurowiec wpisał się w otoczenie i stał się jedną z wizytówek tej części miasta. City Forum to jednak coś więcej, niż atrakcyjna bryła. Archicomowi bliskie są ekologiczne rozwiązania. Budynek uzyskał certyfikat LEED Gold, gwarantujący najwyższe standardy. Ponadto wprowadził wydajny system HVAC z pompami ciepła, zapewnił miejsca postojowe dla rowerzystów, a także przewidział optymalne doświetlenie pomieszczeń pozwalające oszczędzić energię. Co więcej, deweloper  zaplanował wokół kompleksu na dziedzińcu zielone miejsca, służące wypoczynkowi – z roślinnością w barwnych donicach.

Archicom przygotował także rozmaite udogodnienia dla przyszłych najemców. Dedykowane sterowanie temperaturą z systemem nawilżaczy czy zoptymalizowane oświetlenie przy stanowiskach gwarantują najwyższy komfort pracy. Wykładzina, drzwi wewnętrzne oraz podwieszany sufit odznaczają się wysokimi parametrami pochłaniania hałasu. Wysokie pomieszczenia (3,5 m) zapewniają poczucie przestrzeni, a układ elewacji o module 1,35 m umożliwia elastyczną aranżację powierzchni biurowej. Bezpieczeństwo gwarantuje system kontroli dostępu, z recepcją i całodobową ochroną.

fot. Jakub Zazula


Bliżej być nie może

Archicom zdążył przez dziesiątki lat działalności dogłębne poznać wrocławski rynek. Pozwala mu to wybierać najlepsze lokalizacje, cieszące się największą popularnością wśród klientów.

Kompleks City Forum znajduje się przy placu Wróblewskiego w sąsiedztwie Starego Miasta i nadodrzańskich oraz nadoławskich bulwarów – to miejsca w sam raz na odpoczynek po pracy. Do biurowca można szybko dostać się z różnych części miasta. Kierowcy skorzystają z głównych węzłów komunikacyjnych. Na rowerzystów czekają ścieżki rowerowe i przystanek Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Osoby poruszające się komunikacją miejską skorzystają z kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych. Wygodne połączenie z Dworcem Głównym zapewnia pobliski postój taksówek.

Najnowszy kompleks biurowy Archicomu łączy w sobie to, co najlepsze – staranną architekturę, dogodną lokalizację oraz liczne udogodnienia. Powyższe uzupełnia bogata oferta handlowo-usługowa. Na miejscu będzie można wstąpić do kawiarni, zjeść lunch czy zrobić drobne zakupy. City Forum to idealne miejsce do rozwoju twojej firmy w samym centrum Wrocławia.

fot. Jakub Zazula