[Wrocław] Archicom sprzedaje biurowiec we Wrocławiu

[Wrocław] Archicom sprzedaje biurowiec we Wrocławiu

Kajtman
REKLAMA
Grupa Archicom podpisała przedwstępną umowę sprzedaży budynku biurowego West House 1A położonego przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Wartość planowanej transakcji w ramach której sprzedane zostaną także grunty położone obok istniejącego budynku to 80,3 mln zł.
West House 1A to położony w zachodnim centrum biznesu, spełniający wysokie standardy budynek biurowy, który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród naszych najemców. Jesteśmy przekonani, że zakup biurowca przez grupę firm GNT Ventures Properties, to kolejny krok, który pozytywnie wpłynie na atrakcyjność kompleksu West Forum. Mamy bardzo dobre doświadczenia we współpracy z naszym partnerem, któremu w 2015 roku, sprzedaliśmy biurowiec West House 1B, także wchodzący w skład tego kompleksu – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Archicom. – Nasza działalność deweloperska na rynku komercyjnym, polegająca na realizacji budynków biurowych, ich komercjalizacji i sprzedaży, pozwala nam dywersyfikować przychody i jest na stałe wpisana w nasze DNA – dodaje.
W ramach transakcji zawartej pomiędzy Grupą Archicom, a spółkami należącymi do grupy firm GNT Ventures Properties, podpisane zostały dwie umowy przedwstępne i dwie umowy warunkowe, które zostaną zawarte pod warunkiem niewykonania przez Prezydenta Miasta Wrocławia prawa pierwokupu. Po spełnieniu się wszystkim formalnych warunków określonych w umowach przedwstępnych, zostaną zawarte umowy ostateczne, których przedmiotem jest sprzedaż budynku West House 1A, wraz z gruntem (14,5 mln euro) oraz prawa własności i użytkowania wieczystego gruntów sąsiadujących ze sprzedawanym budynkiem (18,8 mln zł). Gotówka wygenerowana przez grupę w wyniku transakcji sprzedaży budynku West Forum i gruntu to około 43 mln zł. 
West House 1A to 7-kondygnacyjny budynek należący do kompleksu biurowego West Forum. Biurowiec oferuje łącznie ok. 10 000 mkw. GLA w zachodnim centrum biznesowym Wrocławia, a doskonała lokalizacja bezpośrednio przy ul. Strzegomskiej, zapewnia łatwe połączenie zarówno z centrum miasta, jak i z międzynarodowym portem lotniczym. Kompleks West Forum gwarantuje najemcom rozwiązania wspierające procesy biznesowe oraz rozwój centrów operacyjnych firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych BPO, SSC i IT. Aktualny stopień komercjalizacji będącego przedmiotem transakcji budynku West House 1A wynosi ok. 75%.
W związku z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz osiągnięciem istotnego poziomu komercjalizacji City One, nowego budynku biurowego Grupy Archicom, sporządzona została wycena tej nieruchomości. 
Łącznie przeszacowanie City One do wartości godziwej oraz sprzedaż biurowca West House 1A wraz z okolicznymi gruntami wygeneruje dla Grupy zysk brutto w wysokości ok. 15 mln zł. Tym samym spodziewamy się, że segment komercyjny pozytywnie wpłynie na wyniki Grupy Archicom w całym 2019 r. – mówi Paweł Ruszczak, członek zarządu i dyrektor finansowy Archicom. 
Grupa Archicom jest od wielu lat aktywnym uczestnikiem rynku komercyjnego i zrealizowała dotychczas pięć budynków biurowych, z których trzy zostały sprzedane polskim i zagranicznym inwestorom. W trakcie realizacji jest obecnie kompleks City Forum – kolejna inwestycja biurowa klasy A zlokalizowana w centrum Wrocławia, o łącznej powierzchni ok. 24 000 mkw. GLA. W marcu 2019 r. pierwszy budynek realizowanego przez Archicom kompleksu otrzymał pozwolenie na użytkowanie, a jego komercjalizacja uwzględniając podpisane umowy i listy intencyjne przekroczyła 80%. W 2019 roku zawarto umowę współpracy z CBRE dotyczącą między innymi doradztwa przy sprzedaży budynku City Forum.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Jest nowy termin renowacji zabytkowej wieży ciśnień na Karłowicach
Firma budowlana Wrocławskie Centrum Inwestycyjne wylicytowała nieruchomość przy ulicy Wacława Berent...
Wrocław: Nowe mieszkania inwestycyjne blisko centrum. Vantage Development finiszuje z Legnicką 33
Wrocławski deweloper realizuje przy placu Strzegomskim, naprzeciwko Muzeum Współczesnego, ok. 250 lo...
Wrocław: Jak będzie wyglądał park na Kępie Mieszczańskiej? Ruszyły konsultacje
Miasto ma odkupić od Agencji Mienia Wojskowego niemal czterohektarowy teren na nadodrzańskiej wyspie...
Wrocław: Pandemia koronawirusa opóźnia start budowy Muzeum Książąt Lubomirskich [NOWE WIZUALIZACJE]
Start realizacji inwestycji wartej 70 milionów, przy zbiegu ulicy Szewskiej z placem Uniwersyteckim,...
Nowoczesny park magazynowy powstaje w Gorzowie Wielkopolskim
Accolade – międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych, wkracza do Gorzowa Wielkopol...
Poznań: Wilcza 21 – Martin stawia apartamentowiec przy Nowym Zoo [WIZUALIZACJE]
Nowy budynek powstaje przy zbiegu ulic Majakowskiego i Wilczej. Deweloper ze Swarzędza oferuje ponad...
Wrocław: Miasto ponownie szuka projektanta drogi przy planowanej szkole
Magistrat zbuduje nową nawierzchnię ulicy Asfaltowej w kierunku Buforowej, przy zaplanowanym zespole...
Wrocław: Gmach banku w Rynku trafił do rejestru zabytków
Prawie stuletni budynek na rogu Rynku i placu Solnego był najpierw siedzibą Miejskiej Kasy Oszczędno...
Ruszyła budowa przy Legnickiej – ponad 100 mikroapartamentów inwestycyjnych
Grupa BY MADE wybrała generalnego wykonawcę aparthatelu Legnicka 60C. Na terenie budowy właśnie rozp...
Plany inwestycyjne gminy Twardogóra
Remont kluczowych dla mieszkańców dróg, ważna przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Grabo...