DODAJ

Chłodnie przy Małopanewskiej idą do rozbiórki. Stanie tam nowe osiedle na ponad 600 mieszkań

Mieszkania i domy / Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Tomasz Matejuk
2017-02-14 15:21:09
Nordis ma już zgodę na rozbiórkę swoich chłodni i magazynów przy ulicy Małopanewskiej. Na tym terenie Vantage Development planuje kilkuetapową inwestycję mieszkaniową.

W poniedziałek 13 lutego firma Nordis Chłodnie Polskie otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynków przy ulicy Małopanewskiej 6. Stoją tam chłodnie i magazyny producenta lodów, który jednak zdecydował się na wyprowadzkę do podwrocławskich Wróblowic, gdzie powstaje nowy zakład produkcyjny firmy.
Nieruchomość przy ulicy Małopanewskiej w zeszłym roku kupił Vantage Development. Za działki o powierzchni ponad 3 hektarów wrocławski deweloper zapłacił ponad 34 mln złotych. Firma planuje tam swoją nową inwestycję mieszkaniową.

Niedawno prezydent Wrocławia wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym w 4 etapach, wraz z zagospodarowaniem terenu, sieciami, przyłączami, drogami i innymi elementami niezbędnej infrastruktury technicznej przy przy ul. Małopanewskiej".

mat. inwestora


Jak zapowiada VD, kupione tereny pozwolą na budowę około 620 lokali o powierzchni użytkowej około 33 tys. metrów kwadratowych.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwsze półrocze 2017 roku. Obecnie trwają jeszcze prace projektowe.

Przedstawiciele inwestora dodają, że położenie działki wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię realizacji inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach – w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, z bogato rozwiniętą infrastrukturą.