Duże osiedle powstanie tuż obok Magnolii. Jest wniosek o budowęfot. Tomasz Matejuk

Duże osiedle powstanie tuż obok Magnolii. Jest wniosek o budowę

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Vantage Development szykuje się do dużej inwestycji przy ulicy Małopanewskiej. Deweloper właśnie złożył wniosek o pozwolenie na budowę nowego osiedla mieszkaniowego.
Jak już donosiliśmy, w połowie lutego firma Nordis Chłodnie Polskie otrzymała pozwolenie na rozbiórkę budynków przy ulicy Małopanewskiej 6. Stoją tam chłodnie i magazyny producenta lodów, który jednak zdecydował się na wyprowadzkę do podwrocławskich Wróblowic, gdzie powstaje nowy zakład produkcyjny firmy.
A 28 lutego Vantage Development, który kupił nieruchomość przy ulicy Małopanewskiej w zeszłym rokuzłożył wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu zespołu budynków wielorodzinnych. Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Group-Arch.
Dodajmy, że niedawno prezydent Wrocławia wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia "Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi oraz budynek biurowo-usługowy z garażem podziemnym w 4 etapach, wraz z zagospodarowaniem terenu, sieciami, przyłączami, drogami i innymi elementami niezbędnej infrastruktury technicznej przy przy ul. Małopanewskiej".

REKLAMA
mat. inwestora
Jak zapowiada VD, kupione tereny pozwolą na budowę około 620 lokali o powierzchni użytkowej około 33 tys. metrów kwadratowych.
Atrakcyjnych terenów inwestycyjnych we Wrocławiu jest coraz mniej, przy jednocześnie sporym zainteresowaniu ze strony inwestorów. Rynek w stolicy Dolnego Śląska wciąż dynamicznie się rozwija, tym bardziej cieszy nas fakt, że i my do tego rozwoju dołożymy kolejną, całkiem sporą cegiełkę – komentował Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju Vantage Development.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwsze półrocze 2017 roku. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA