Wrocław: Vantage Development wyburzy biurowiec Impela i postawi nowyfot. Jakub Zazula

Wrocław: Vantage Development wyburzy biurowiec Impela i postawi nowy

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zmodernizowany przed kilkunastu laty budynek zlokalizowany na styku Borka i Gaju wraz z sąsiadującą z nim halą przestaną istnieć. Wrocławski deweloper wybuduje w ich miejsce nowy obiekt biurowy, według projektu Maćków Pracowni Projektowej. Tuż obok zrealizował już osiedle Centauris.
Spółka IPD Południe Sp. z o.o., zależna od Vantage Development S.A., złożyła 20 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Ślężnej 116A-118 budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym. Inwestycja obejmuje działki nr 2/12, 2/13, 2/14 i 2/15, o łącznej powierzchni 8923 mkw. W tej lokalizacji znajduje się m.in. wyremontowana kilkanaście lat temu siedziba grupy Impel (deweloperska spółka Vantage Development została z niej wydzielona w 2012 roku), do której należy nieruchomość.
UM Wrocławia
W sprawie tej inwestycji proszę o kontakt ze spółką Vantage Development, która prowadzi proces inwestycyjny – mówi nam Michał Magnowski z grupy Impel.
Deweloper nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia. Jest na etapie planowania budynku biurowego z lokalami usługowymi na parterze, którego projekt przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.
Obecnie nie możemy podać przybliżonej daty realizacji inwestycji, ponieważ wciąż trwają procedury administracyjne – wyjaśnia Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.
fot. Jakub Zazula
Spółka IPD Południe czeka także, od 15 marca, na zgodę na rozbiórkę przy ul. Ślężnej 118 hali produkcyjno-magazynowej, sieci ciepłowniczej, elektroenergetycznej i kanalizacji teletechnicznej oraz zewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacji ogólnospławnej. Wrocławski deweloper zrealizował tuż obok wieloetapowe osiedle Centauris.
Ponadto na wniosek IPD Południe zostało wszczęte 19 lipca postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym oraz uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu z podziałem na trzy etapy.
fot. Jakub Zazula
REKLAMA

Plany Vantage Development

Vantage Development jest jednym z inwestorów zainteresowanych kupnem magazynu Ossolineum na Ołbinie i budową mieszkań w jego miejsce, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.
Obecnie skupia się jednak w dużej mierze na inwestycji Port Popowice. We współpracy z Rank Progress S.A. wybuduje około 2 tysiące mieszkań na kilkunastohektarowym obszarze przy ulicach Białowieskiej i Wejherowskiej. Szczegóły tego przedsięwzięcia opisywaliśmy w kwietniu.
Materiały inwestora

Inwestycje w okolicy

Na Borku szykują się także co najmniej dwie inwestycje mieszkaniowe. Nacarat Polska Sp. z o.o. zrealizuje osiedle Aleja Dębowa 17-19 – także według projektu Maćków Pracowni Projektowej. W budynkach wielorodzinnych i domach powstanie ponad 40 lokali. O szczegółach pisaliśmy również w kwietniu.
Materiały inwestora
Do tego Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego sprzedał w styczniu dawny hotel pielęgniarek przy ul. Grójeckiej. Nowy właściciel, jedyny uczestnik przetargu, zaoferował ponad 1,3 mln zł.
UMWD

Komentarze (1)

Napisz komentarz
lokator Centauris(gość)
no to się szykuje rozpierducha na osiedlu Centauris ... a tak było cichutko.
REKLAMA