DODAJ

Wrocław: Vantage Development wyburzy biurowiec Impela i postawi nowy

Biura / Wrocław
Wrocław: Vantage Development wyburzy
Mariusz Bartodziej
2018-07-30 09:03:19
Zmodernizowany przed kilkunastu laty budynek zlokalizowany na styku Borka i Gaju wraz z sąsiadującą z nim halą przestaną istnieć. Wrocławski deweloper wybuduje w ich miejsce nowy obiekt biurowy, według projektu Maćków Pracowni Projektowej. Tuż obok zrealizował już osiedle Centauris.

Spółka IPD Południe Sp. z o.o., zależna od Vantage Development S.A., złożyła 20 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Ślężnej 116A-118 budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym. Inwestycja obejmuje działki nr 2/12, 2/13, 2/14 i 2/15, o łącznej powierzchni 8923 mkw. W tej lokalizacji znajduje się m.in. wyremontowana kilkanaście lat temu siedziba grupy Impel (deweloperska spółka Vantage Development została z niej wydzielona w 2012 roku), do której należy nieruchomość.

UM Wrocławia


W sprawie tej inwestycji proszę o kontakt ze spółką Vantage Development, która prowadzi proces inwestycyjny – mówi nam Michał Magnowski z grupy Impel.

Deweloper nie zdradza na razie szczegółów przedsięwzięcia. Jest na etapie planowania budynku biurowego z lokalami usługowymi na parterze, którego projekt przygotowuje Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.

Obecnie nie możemy podać przybliżonej daty realizacji inwestycji, ponieważ wciąż trwają procedury administracyjne – wyjaśnia Katarzyna Szydłowska-Biskup, rzecznik prasowy Vantage Development.

fot. Jakub Zazula


Spółka IPD Południe czeka także, od 15 marca, na zgodę na rozbiórkę przy ul. Ślężnej 118 hali produkcyjno-magazynowej, sieci ciepłowniczej, elektroenergetycznej i kanalizacji teletechnicznej oraz zewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacji ogólnospławnej. Wrocławski deweloper zrealizował tuż obok wieloetapowe osiedle Centauris.

Ponadto na wniosek IPD Południe zostało wszczęte 19 lipca postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla budowy budynku biurowo-usługowego z garażem podziemnym oraz uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu z podziałem na trzy etapy.

fot. Jakub Zazula


Plany Vantage Development

Vantage Development jest jednym z inwestorów zainteresowanych kupnem magazynu Ossolineum na Ołbinie i budową mieszkań w jego miejsce, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Obecnie skupia się jednak w dużej mierze na inwestycji Port Popowice. We współpracy z Rank Progress S.A. wybuduje około 2 tysiące mieszkań na kilkunastohektarowym obszarze przy ulicach Białowieskiej i Wejherowskiej. Szczegóły tego przedsięwzięcia opisywaliśmy w kwietniu.

Materiały inwestora


Inwestycje w okolicy

Na Borku szykują się także co najmniej dwie inwestycje mieszkaniowe. Nacarat Polska Sp. z o.o. zrealizuje osiedle Aleja Dębowa 17-19 – także według projektu Maćków Pracowni Projektowej. W budynkach wielorodzinnych i domach powstanie ponad 40 lokali. O szczegółach pisaliśmy również w kwietniu.

Materiały inwestora


Do tego Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego sprzedał w styczniu dawny hotel pielęgniarek przy ul. Grójeckiej. Nowy właściciel, jedyny uczestnik przetargu, zaoferował ponad 1,3 mln zł.

UMWD