Obok Magnolii powstanie ponad 600 mieszkań. Potężna działka sprzedana

Obok Magnolii powstanie ponad 600 mieszkań. Potężna działka sprzedana

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Czołowy wrocławski deweloper sfinalizował zakup działki przy ulicy Małopanewskiej, nieopodal centrum handlowego Magnolia Park, na której planuje budowę ponad 600 mieszkań. Inwestycja ma ruszyć w pierwszej połowie 2017 roku.
W piątek 25 listopada Vantage Development zawarł ze spółką "Nordis" Chłodnie Polskie przyrzeczoną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ulicy Małopanewskiej we Wrocławiu. 
W jej skład wchodzą działki o łącznej powierzchni ponad 3 hektarów. Cena, za którą VD kupił te tereny to ponad 34 mln 285 tysięcy złotych brutto.
REKLAMA
Nieruchomość, jak zapowiada deweloper, zostanie przeznaczona na realizację inwestycji mieszkaniowej i pozwoli na budowę około 620 lokali o powierzchni użytkowej około 33 tys. metrów kwadratowych.
O inwestycji przy ulicy Małopanewskiej donosiliśmy już kilka miesięcy temu, po podpisaniu umowy przedwstępnej.
Podpisanie umowy przedwstępnej na zakup działki jest pierwszym, ale jakże istotnym krokiem na drodze realizacji kolejnego projektu naszej spółki. To o tyle istotne, że atrakcyjnych terenów inwestycyjnych we Wrocławiu jest coraz mniej, przy jednocześnie sporym zainteresowaniu ze strony inwestorów. Rynek w stolicy Dolnego Śląska wciąż dynamicznie się rozwija, tym bardziej cieszy nas fakt, że i my do tego rozwoju dołożymy kolejną, całkiem sporą cegiełkę – komentował transakcję Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju Vantage Development.Jak udało nam się dowiedzieć, rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwsze półrocze 2017 roku. Obecnie trwają prace projektowe.

Przedstawiciele inwestora dodają, że położenie działki wpisuje się w przyjętą przez spółkę strategię realizacji inwestycji w atrakcyjnych lokalizacjach – w niedużej odległości od ścisłego centrum miasta, z bogato rozwiniętą infrastrukturą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA