DODAJ

Dorzecze Legnickiej. Tak będzie wyglądać nowe osiedle przy Małopanewskiej [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Dorzecze Legnickiej. Tak będzie
Tomasz Matejuk
2017-06-29 13:40:17
Dorzecze Legnickiej – tak będzie się nazywać nowe osiedle, które powstanie przy ulicy Małopanewskiej. Powstanie tam ponad 600 mieszkań. Dlaczego deweloper zdecydował się akurat na taką nazwę?

O planowanej przez Vantage Development inwestycji przy ulicy Małopanewskiej donosiliśmy na naszych łamach już kilkukrotnie. Deweloper właśnie zaprezentował szczegóły całego przedsięwzięcia i rozpoczął sprzedaż mieszkań.

Nowe osiedle będzie nazywać się Dorzecze Legnickiej. Skąd taka nazwa?

– Gdy patrzymy na plan miasta, naszą uwagę przyciągają główne komunikacyjne arterie, szerokie i ciągnące się na długości wielu kilometrów. To z nimi łączy się system bocznych ulic doprowadzających ruch z okolicznych osiedli i dalej położonych terenów. Nie trzeba dużej wyobraźni, by w tych arteriach zobaczyć wielkie "miejskie rzeki", a w pomniejszych ulicach – siatkę dopływów codziennie niosących fale ludzi ku ich celowi – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

mat. inwestora


Legnicka jak "miejska rzeka"

A właśnie jedną z takich głównych "miejskich rzek" Wrocławia jest – jak wyjaśniają w Vantage Development – ulica Legnicka, podstawowa oś komunikacyjna dla całej zachodniej części miasta. 

– To właśnie wizja ul. Legnickiej jako wielkiej "miejskiej rzeki" stanowiła jedną z inspiracji dla naszej nowej inwestycji – Dorzecza Legnickiej – wyjątkowego miejsca dla ludzi, którzy lubią płynąć z głównym nurtem miasta – podkreśla deweloper.

Motywem przewodnim architektury nowej inwestycji – tłumaczą w VD – jest spokojna nizinna rzeka i jej przyroda. 

– Już same nazwy okolicznych ulic, nawiązują do dopływów Odry. Mała Panew, Kłodnica, Bystrzyca, Stobrawa, Barycz… znane zapewne z weekendowych wycieczek. Ulice te idealnie wpisują się także w koncepcję "miejskich rzek", gdyż wszystkie one łączą się z ul. Legnicką, tak jak wszystkie rzeki, które użyczyły im swoich nazw, toczą swe wody do Odry, wchodząc w skład jej dorzecza – dodają przedstawiciele inwestora.

mat. inwestora

Ponad 600 mieszkań w trzech etapach

Jak zapowiada deweloper, budynki będą sześciociokondygnacyjne, w holach głównych, a także na piętrach, pojawią się eleganckie elementy dekoracyjne nawiązujące do przyrody dolnośląskich dopływów Odry. 

Pomiędzy budynkami mają powstać zielone skwery obsadzone unikalną, wodną roślinnością. Na terenie osiedla znajdzie się ścieżka edukacyjna inspirowana regionalną florą i fauną, a także też ławeczki do odpoczynku i place zabaw dla maluchów.

Łącznie – w trzech etapach – powstanie tam 640 mieszkań, a w pierwszym etapie budowy zostanie oddanych 288 lokali. Metraże oscylują od 26 mkw do 98 metrów kwadratowych.

mat. inwestora


Rusza pierwszy etap

Aktualnie rozpoczyna się realizacja etapu pierwszego, który powstawać będzie w dwóch fazach. Pierwsza (IA), w trakcie której wybudowanych zostanie 198 lokali, rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku dni. Realizacja drugiej (IB), która dopełni ofertę mieszkaniową o kolejnych 90 lokali, rozpocznie się w IV kwartale tego roku. 

– Rozpoczęcie realizacji Dorzecza Legnickiej to wydarzenie roku dla naszej spółki. Projekt ten to kolejne przedsięwzięcie, które wpisuje się w realizowaną przez nas strategię budowania nowoczesnych i funkcjonalnych inwestycji mieszkaniowych, położnych w atrakcyjnej względem najważniejszych punktów miasta lokalizacji – mówi prezes Vantage Development Edward Laufer. 

Generalnym wykonawcą tej części Dorzecza Legnickiej jest spółka Erbud, dla której będzie to kolejny realizowany wspólnie z Vantage Development projekt. Zawarta 27 czerwca umowa zakłada wykonanie budynków mieszkalnych w etapie IA wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu, wykonaniem prac rozbiórkowych istniejących budynków oraz budową drogi dojazdowej. Wartość umowy wynosi 38,6 mln złotych netto.

Planowany termin oddania mieszkań z I etapu to czwarty kwartał 2018 roku.