DODAJ

Dziś oficjalne otwarcie deptaka na Kuźniczej. Warto przyjść

Drogi i mosty / Wrocław
Dziś oficjalne otwarcie deptaka
tuWroclaw.com
2012-06-06 12:28:30

"Kuźnia na deptaku" - tak nazywa się impreza, która w środę zostanie zorganizowana na świeżo przebudowanej ulicy Kuźniczej. Wrocławianie i turyści zobaczą historyczne pokazy rzemieślników i poczują się nieco swobodnej niż w pozagradzanym przez strefę kibica wrocławskim rynku czy placu Solnym.

W ramach uroczystego otwarcia na ul. Kuźniczej staną stoiska, w których będą się odbywać pokazy historyczne. Ustawionych będzie 6 stanowisk, w których będzie można się zapoznać z tradycyjnym rzemiosłem związanym z ulicą Kuźniczą - przede wszystkim z pracą kuźni, ale będzie się można również dowiedzieć, jak pracował rymarz, jak się wyplatało kolczugi i biło monety w przeszłości.

- Impreza pod hasłem Kuźnia na deptaku - otwarcie Kuźniczej, która jest uroczystym otwarciem traktu spacerowego zacznie się w środe o godz. 10 i potrwa do 14 - informuje Anna Bytońska z urzędu miejskiego.


Imprezy organizują wspólnie jednostki miejskie: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia Urzędu. W wydarzeniu wezmą również dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Kuźniczej trwała 18 miesięcy. Wraz z traktem wyremontowano również sąsiednie uliczki - Kotlarską, Nożowniczą, Uniwersytecką oraz plac Uniwersytecki. Samochody po zakończeniu inwestycji nie mogą już tu parkować. Ulica stała się przestronnym deptakiem, prowadzącym od Rynku nad Odrę.
Autor: Jarosław Garbacz