DODAJ

Wrocław: Echo Investment zdradza szczegóły inwestycji na Kępie Mieszczańskiej

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Echo Investment zdradza
Mariusz Bartodziej
2018-03-19 16:40:53
Notowany na giełdzie deweloper z Kielc kupił nieruchomość przy ulicy Dmowskiego za ponad 8,5 mln zł. Budowę blisko 200 mieszkań planuje rozpocząć jeszcze w tym roku.

Spółka Echo Property Poznań 1, zależna od Echo Investment S.A. złożyła 28 lutego wniosek o pozwolenie na rozbiórkę obiektów warsztatowo-magazynowych przy ul. Dmowskiego. Chodzi konkretnie o działki nr 3/28 oraz 3/29 o łącznej powierzchni 8,1 tys. mkw., które deweloper kupił we wrześniu 2015 roku od Agencji Mienia Wojskowego za 8 mln 585 tys. zł.

Materiały inwestora


Podobny wniosek, o rozbiórkę obiektów o łącznej kubaturze ponad 13 tys. metrów sześciennych, inwestor złożył w listopadzie 2016 roku, ale wycofał go po trzech miesiącach. Starał się już również o zgodę na budowę zespołu budynków wielorodzinnych o kubaturze w sumie prawie 63,2 tys. metrów sześciennych, ale otrzymał odmowną decyzję w maju 2017 roku.

Blisko 200 mieszkań w dwóch budynkach

Wówczas przedstawiciel dewelopera informował nas, że planują rozpocząć realizację inwestycji w II kwartale. Jak tłumaczy nam Anna Rusek z Echo Investment S.A., opóźnienie wynika z analizy rynku i dostosowywania terminów prowadzenia prac do potrzeb rynkowych. Rozbiórkę obiektów i budowę nowych zamierzają prowadzić równolegle.

Rozpoczęcie ich realizacji planujemy na początek II kwartału 2018 roku. Niektóre roboty już się zaczęły. Trwa budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych – mówi Anna Rusek.

Przy ul. Dmowskiego staną dwa sześciokondygnacyjne budynki z garażem podziemnym. Powstanie w nich 186 mieszkań i 224 miejsca postojowe.

Jesteśmy na etapie podpisania umowy z wykonawcą. Będziemy mogli poinformować o zawarciu współpracy po zakończeniu tego procesu – wyjaśnia Rusek.

Echo Investment realizuje już we Wrocławiu inwestycję tuż przy rzece, a jest nią Zebra przy ulicy Rychtalskiej/Zakładowej, o której pisaliśmy w lipcu ubiegłego roku.

materiały inwestora


W tym roku ma ruszyć budowa jeszcze w innej lokalizacji

Kielecki deweloper planuje także zagospodarować nieruchomość przy ul. Gdańskiej 2, a konkretnie zaadaptować zabytkowy budynek przychodni na cele mieszkalne i wybudować obiekt mieszkalny. Za projekt odpowiada Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o.

Zgodę na rozbiórkę pawilonu otrzymał w grudniu 2016 roku, a w październiku ubiegłego roku złożył wniosek o pozwolenie na budowę zespołu dwóch budynków wielorodzinnych z garażem podziemnym, który czeka na rozpatrzenie. Po miesiącu wnioskował jeszcze o zgodę na przebudowę i zmianę sposobu użytkowania zabytkowego obiektu dawnego przytułku Fundacji Heimannów na budynek wielorodzinny, jednak wycofał się jeszcze przed końcem roku.

Rozpoczęcie realizacji inwestycji przy ulicy Gdańskiej planujemy rozpocząć w III kwartale 2018 roku – zapowiada Anna Rusek z Echo Investment S.A.

Urząd Marszałkowski sprzedał nieruchomość w 2013 roku za prawie 6,5 mln zł.

fot. Kajtman


Kolejne inwestycje na Kępie Mieszczańskiej w planach

Na Kępie Mieszczańskiej inni inwestorzy także planuję budowy. Przy ul. Mieszczańskiej możemy spodziewać się jeszcze co najmniej dwóch inwestycji. Spółka Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. kupiła za 15,5 mln zł od AMW działki o powierzchni 8 533 mkw., o czym informowaliśmy w lutym. W styczniu natomiast pisaliśmy o planach dewelopera ICG Invest Sp. z o.o. i przedstawialiśmy upublicznioną koncepcję, z której ostatecznie nie skorzysta.

Duże zmiany szykują się również przy ul. Księcia Witolda. Pisaliśmy o nich w ubiegłym tygodniu.