DODAJ

Hala kupiecka nie pójdzie pod młotek. Wydzierżawią Grafit innej miejskiej spółce

Handel / Wrocław
Hala kupiecka nie pójdzie
tuWroclaw.com
2012-12-14 17:37:20

Hala kupiecka i centrum biznesu Grafit, które okazało się niewypałem, jednak nie pójdzie pod młotek. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która w budowę zainwestowała 36 mln złotych, wydzierżawi obiekt innej miejskiej spółce - Wrocławskim Mieszkaniom. - Zamiarem obu spółek jest przeprowadzenie zmiany w taki sposób, aby najemcy Grafitu nie odczuli żadnych zmian - zapewniają przedstawiciele ARAW-u.

W listopadzie informowaliśmy, że władze Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która na budowę hali kupieckiej Grafit wydała 36 mln złotych, rozważają sprzedaż obiektu. Wszystko przez, że wynajem powierzchni idzie o wiele słabiej, niż życzyliby sobie szefowie ARAW-u, a pieniądze z najmu stoisk i biur nie wystarczają na pokrycie rat zaciągniętego na sfinansowanie inwestycji kredytu.

Udało się jednak znaleźć inne rozwiązanie. Hala kupiecka zostanie wydzierżawiona.

- Finalizujemy sprawę wydzierżawienia całego Centrum Biznesu Grafit od 1 stycznia 2013 roku. Obiekt wydzierżawi spółka Wrocławskie Mieszkania - wyjaśnia Dariusz Ostrowski, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.Jak tłumaczą przedstawiciele ARAW-u, to wyspecjalizowany podmiot w zarządzaniu nieruchomościami - mieszkaniami komunalnymi i lokalami użytkowymi, a jednocześnie jednoosobowa spółka gminy Wrocław. Obecnie obie strony negocjują warunki umowy.

Kupcy, którzy już wynajęli stoiska w Graficie, a także najemcy biur na tej transakcji mają nie ucierpieć.

- Zamiarem obu spółek jest przeprowadzenie zmiany w taki sposób, aby najemcy Grafitu nie odczuli żadnych zmian, bowiem Wrocławskie Mieszkania wejdą w miejsce ARAW-u w wiążących umowach najmu. W naszym przekonaniu zmiana podmiotu zarządzającego stworzy lepszą perspektywę dla ustabilizowania i rozwoju działalności w Graficie - zapewnia Dariusz Ostrowski.

Umowa ma zostać zawarta jeszcze w grudniu.
Autor: Tomek Matejuk