DODAJ

Jeden z największych deweloperów w kraju chce wejść do Wrocławia. Grunt już ma

Wrocław
Jeden z największych deweloperów
Tomasz Matejuk
2017-03-03 11:04:11
Czołowy polski deweloper  grupa Robyg  przymierza się do ekspansji na rynek wrocławski. Posiadamy już we Wrocławiu teren inwestycyjny, rozważane są kolejne transakcje, w tym zakup firm lub działek – tłumaczą przedstawiciele spółki.

Robyg to jeden z największych polskich deweloperów, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wartość rynkowa pakietu tej spółki to ponad 700 milionów złotych – wyżej, w indeksie WIG-Nieruchomości, wyceniane są tylko akcje GTC i Echo Investment. 

Założona w 2000 roku firma działa głównie w stolicy, gdzie zrealizowała już wiele inwestycji mieszkaniowych (m.in. osiedla w Wilanowie), a od 2009 roku spółka obecna jest też w Gdańsku.

O planach wejścia przez Robyg do stolicy Dolnego Śląska mówi się już od dłuższego czasu. Zapytaliśmy przedstawicieli dewelopera, kiedy może to nastąpić.

– Rozpoczęcie działalności we Wrocławiu uzależnione jest od pozyskania korzystnej oferty inwestycyjnej, która pozwoli na rentowne operacje w tym nowym dla spółki mieście – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu spółki Robyg.

Jak wyjaśnia Ceglarz, grupa posiada już we Wrocławiu teren inwestycyjny

Rozważane są kolejne transakcje, w tym zakup firm lub działek, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby mówić o konkretnych lokalizacjach – dodaje Artur Ceglarz.

Wrocław przewija się też w raportach giełdowych spółki. W ostatnim raporcie okresowym (za trzy kwartały 2016 roku), stolica Dolnego Śląska jest wymieniona jako jeden z trzech segmentów operacyjnych firmy (obok segmentu warszawskiego i gdańskiego). 

Na razie jednak grupa Robyg nie zrealizowała tu ani jednej inwestycji, a co za tym idzie, nie ma żadnych przychodów ze sprzedaży.