DODAJ

Jest nowy przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Hubskiej. Inwestycja opóźni się

Komunikacja publiczna / Wrocław
Jest nowy przetarg na
Tomasz Matejuk
2017-05-11 15:41:16
Urzędnicy właśnie ogłosili powtórny przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż ulicy Hubskiej. Będzie ona gotowa najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie przyszłego roku.


Już wówczas przedstawiciele spółki Wrocławskie Inwestycje zapowiadali, że wkrótce ogłoszone zostanie ponowne postępowanie. 

– Niestety termin realizacji inwestycji przesunie się. Prawdopodobnie prace ruszą w drugiej połowie lata, a skończą się latem przyszłego roku – mówił nam Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

W ogłoszonym właśnie przetargu, jako termin zakończenia zamówienia podana jest data 15 października 2018 roku.

Najpierw przebudują Dyrekcyjną

Szybciej rozpocznie się i skończy przebudowa ulicy Dyrekcyjnej, ściśle powiązana z budową torowiska wzdłuż Hubskiej. Urzędnicy niedawno rozstrzygnęli przetarg na to zadanie – wygrała oferta Skanskiej, opiewająca na niespełna 3 mln 416 tys. złotych.

 Z tą inwestycją startujemy jak najszybciej się da – zapowiadał Marek Szempliński.

UM Wrocławia


Inwestycje tramwajowe na najbliższe lata

Nowa trasa na ulicy Hubskiej to jedna z kilku inwestycji tramwajowych, które mają zostać przeprowadzone w najbliższych latach. Jako jedno z flagowych przedsięwzięć znalazła się w zaktualizowanej wersji planu transportowego.


Ponadto, zgodnie z Wrocławskim Programem Tramwajowym, do 2022 roku powinny być gotowe także trzy zupełnie nowe przedsięwzięcia: przedłużenie linii na Nowy Dwór wzdłuż ulicy Rogowskiej aż do pętli przy stacji kolejowej, linia na Swojczyce od Sępolna oraz linia na Ołtaszyn od parku Południowego.

Z kolei po 2022 roku wśród najpilniejszych inwestycji miasto wymienia trasy tramwajowe na Psie Pole, wzdłuż ulicy Borowskiej, na Jagodno, Muchobór Wielki, Maślice i Bartoszowice.