DODAJ

Jest zgoda na rozbiórkę biurowca PZU przy Oławskiej

Wrocław
Jest zgoda na rozbiórkę
Tomasz Matejuk
2017-03-21 13:20:40
PZU ma już zgodę na rozbiórkę PRL-owskiego biurowca, który od kilkudziesięciu lat stoi przy ulicy Oławskiej 35. – Planujemy wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego obiektu biurowego – zapowiada ubezpieczyciel.

Przypomnijmy, w grudniu zeszłego roku PZU złożyło wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynku przy ulicy Oławskiej 35. Wniosek ten nie został jednak rozpatrzony, więc w styczniu firma ubezpieczeniowa złożyła powtórny wniosek w tej sprawie. 17 marca PZU otrzymało zgodę na rozbiórkę.

Od połowy 2016 roku PZU nie użytkuje już budynku przy ul. Oławskiej 35 we Wrocławiu. Planujemy wybudowanie nowoczesnego obiektu biurowego  tłumaczyła portalowi InvestMap.pl Agnieszka Rosa z biura prasowego ubezpieczyciela.

Jakub Zazula


PZU nie przeniesie się na Komandorską

Pewne jest, że pracownicy firmy ubezpieczeniowej nie przeniosą się do nowego biurowca, który PZU wybudowało przy ulicy Komandorskiej 12.

– PZU nie planuje zasiedlenia nieruchomości przy ulicy Komandorskiej na własne potrzeby – potwierdza Agnieszka Rosa.

fot. investphoto.pl


To butikowy biurowiec klasy A, realizowany zgodnie z wymogami zielonego certyfikatu LEED Gold. Na parterze powstała część usługowo-handlowa (dwa lokale o powierzchni 290 i 152 metrów kwadratowych), a na pięciu piętra – biura o powierzchni od 600 do 742 metrów kwadratowych na piętrze.

Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 4824 metrów kwadratowych. Za projekt biurowca odpowiedzialna jest Grupa 5 Architekci, a prace budowlane wykonuje Budimex.