DODAJ

Kompleks biurowo-hotelowy stanie obok PWST, tuż przy placu Strzegomskim

Biura / Wrocław
Kompleks biurowo-hotelowy stanie obok
Tomasz Matejuk
2017-05-08 13:08:23
Zespół budynków biurowo-usługowo-hotelowych ma powstać na działce obok Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Rozpoczął się proces administracyjny dla planowanej inwestycji.

Pod koniec kwietnia prezydent Wrocławia wydał decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko przedsięwzięcia "Budowa zespołu budynków o funkcji biurowo-usługowo-hotelowej wraz z parkingiem podziemnym i zagospodarowaniem terenu przy ulicy Braniborskiej/Legnickiej".

Decyzja została wydana na rzecz spółki Bouygues Immobilier Polska – tłumaczy nam Małgorzata Szafran z biura prasowego magistratu.

Inwestycja jest przewidziana na działkach nr 15/10 i 15/11 w obrębie Stare Miasto. To teren tuż przy placu Strzegomskim, graniczący z budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Na działce 15/10 stoi niewielki biurowiec, w którym mieści się placówka Credit Agricole.

Jakub Zazula


Przedstawiciele Bouygues Immobilier Polska na razie nie zdradzają żadnych szczegółów i nie udzielają informacji na temat planowanego w tym miejscu przedsięwzięcia.

Inny hotel przy placu Strzegomskim już rośnie

Przypomnijmy, że przy placu Strzegomskim, niemal vis-a-vis planowanej inwestycji BI Polska, powstaje już czterogwiazdkowy condohotel firmy Domex-Bud.

http://domex-bud.pl/condo-hotel/

Na siedmiu kondygnacjach znajdzie się 128 pokojów hotelowych, 13 apartamentów, centrum kongresowe, restauracje, fitness klub i podziemny garaż.

Wszystkie pokoje zostaną przeznaczone na sprzedaż. W ten sposób każdy zainteresowany będzie mógł kupić część hotelu.