DODAJ

Młodnik – nowa inwestycja mieszkaniowa we Wrocławiu

Mieszkania i domy / Wrocław
Młodnik – nowa inwestycja
Kajtman
2016-06-16 13:48:04
Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, rozpoczyna nową inwestycję na Sołtysowicach. Młodnik to 138 mieszkań w dwóch kameralnych budynkach. Ceny zaczynają się od 5 240 zł za m2, a pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze w połowie 2018 r. Wybrane mieszkania mogą liczyć na dopłaty z rządowego programu MdM.

Inwestycja Młodnik to kolejny atrakcyjny projekt mieszkaniowy w ofercie wrocławskiego dewelopera Archicom. Powstaje w dynamicznie rozwijającej się północnej dzielnicy Wrocławia – Sołtysowice, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych jak pl. Kromera i pl. Grunwaldzki. Osiedle jest tworzone z myślą o potrzebach ludzi młodych.

To już dwunasty projekt mieszkaniowy, który mamy w sprzedaży we Wrocławiu. Najszersza na rynku wrocławskim oferta ponad 1 300 mieszkań, dopasowana do oczekiwań klientów pozwala nam osiągać bardzo dobre wyniki sprzedaży. Podtrzymujemy tegoroczny cel zarządu sprzedaży ponad 800 mieszkań, czyli o ponad 30 proc. więcej niż rok wcześniej – mówi Dorota Jarodzka Śródka, prezes Grupy Archicom.
 
Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane, z wjazdem zabezpieczonym szlabanem. Przy budynkach w otoczeniu młodych brzózek powstanie plac zabaw, a na terenie inwestycji także zewnętrzny fitness. W okolicy inwestycji znajdują się usługi niezbędne do wygodnego życia na co dzień – szkoły i przedszkola, lokale usługowe, Centrum handlowe Korona, a także boiska sportowe oraz rozległe tereny zielone. Sama nazwa inwestycji powstała w nawiązaniu do młodych drzew, krzewów i pnącej zieleni rosnącej na terenie osiedla. W inwestycji Młodnik powstaną dwa 5-piętrowe budynki z garażami podziemnymi. W większym znajdą się 84 mieszkania, a w mniejszym 54.

Na wyjątkowość oferty Młodnika składa się suma elementów samego osiedla, jak outdoor fintess czy miejsca integracji dla mieszkańców i jej lokalizacji, w pobliżu miejsc rekreacyjnych np. Lasu Sołtysowickiego i zaplecza usługowego. W sąsiedztwie znajdują się Szpital Specjalistyczny i Kampus Uniwersytetu Wrocławskiego. Do sprzedaży wprowadzamy 138 mieszkań o metrażach między 38 m2 a 76 m2. Zakończenie inwestycji planujemy w połowie 2018 r. – dodaje Tomasz Sujak, członek zarządu Grupy Archicom.

Budynek będzie zasilany energią z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dla zmotoryzowanych przygotowano miejsca parkingowe w garażu podziemnym. W Młodniku przewidziano również zamykane pomieszczenia na wózki i rowery. Do wybranych mieszkań istnieje możliwość uzyskania dopłat rządowych z programu MDM.

Aktualnie w ofercie Archicom ma ponad 1 300 mieszkań. Do końca roku do sprzedaży trafi dodatkowe kilkaset mieszkań w kolejnych etapach już realizowanych inwestycji i nowych projektach.