DODAJ

Można już kupować mieszkania w Promenadach Wrocławskich

Mieszkania i domy / Wrocław
Można już kupować mieszkania
tuWroclaw.com
2011-09-30 16:41:29

W ofercie pierwszego z budynków znajdzie się 248 lokali o powierzchni od 30 do 95 m2. Mieszkania będą się mieścić w sześciopiętrowym obiekcie, każde zostanie wyposażone w balkon lub taras. Zakończenie budowy pierwszego budynku mieszkalnego planowane jest na III kwartał 2013 roku.

Jednocześnie trwają prace nad stworzeniem budynku usługowo-biurowego Promenady Epsilon o powierzchni 6 670 m2, w ofercie którego znajdują się lokale o powierzchni od 150 m2. Powierzchnia Epsilona została już skomercjalizowane w 50%. Data oddania obiektu do użytkowania zaplanowana została na koniec II kwartału przyszłego roku.

- Z ofertą, wizualizacjami i rzutami mieszkań można zapoznać się w biurze sprzedaży inwestora, przy ul. Św. Mikołaja 12 we Wrocławiu - mówi Edward Laufer, Prezes Vantage Development.

- Ceny powierzchni za m2 są atrakcyjne, dlatego na mieszkanie będą mogli pozwolić sobie także młodzi wrocławianie, rozglądający się za pierwszym lokum - dodaje Edward Laufer.


Promenady mają być zupełnie nową, integralną z otoczeniem dzielnicą miasta.

- Promenady Wrocławskie to realizacja wizji miasta w mieście. W zamyśle inwestora ma być to miejsce odpowiadające miejskiemu stylowi życia - z dostępem do rozrywki i rekreacji, blisko ścisłego centrum miasta, lecz nieco na uboczu - mówi Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development.

- Multifunkcjonalne rozwiązanie urbanistyczne dzielnicy, wyodrębnione strefy: mieszkaniowo-usługowa i biurowa oraz tereny zielone, w tym trzy parki, gwarantują samowystarczalność dzielnicy oraz jej atrakcyjność - dodaje Roman Meysner.

Projekt Promenady Wrocławskie to także rewitalizacja nabrzeża Kanału Miejskiego Odry, wzdłuż którego powstanie ogólnodostępna promenada z restauracjami oraz przystanią dla łodzi i kładką łączącą dzielnicę z nadrzecznym wałem. Podobne koncepcje urbanistyczne realizowane są w przestrzeniach innych miast Polski i Europy - Nowej Malty w Poznaniu, Akker Brygge w Oslo czy Paris Plage w Paryżu.

Cała dzielnica Promenady Wrocławskie - 20 budynków, około 2 000 nowoczesnych mieszkań o powierzchni od 28 do 150 m2 oraz około 80 000 m2 biur - będzie realizowana etapami przez okres około 10 lat. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w drugiej połowie 2013 roku.

Dzielnica Promenady Wrocławskie powstaje na obszarze Przedmieść Odrzańskich Wrocławia.
Autor: inf. prasowa, tm