DODAJ

MPWiK sprzedaje dużą działkę tuż przy obwodnicy śródmiejskiej. Za ponad 18 mln złotych

Wrocław
MPWiK sprzedaje dużą działkę
Tomasz Matejuk
2017-05-08 16:07:48
Wrocławska spółka wodociągowa szuka kupca na duży, niezabudowany grunt tuż przy śródmiejskiej obwodnicy stolicy Dolnego Śląska. Położone nieopodal działki do sprzedania ma też magistrat.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości przy zbiegu ulic Obornickiej, Jana Nowaka Jeziorańskiego i Irysowej. To teren o łącznej powierzchni 8,6524 hektara.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, obszar może być przeznaczony pod aktywność gospodarczą, usługi i zieleń parkową.

Świetna lokalizacja działki zapewnia doskonałe połączenia drogowe w kierunku Warszawy, Poznania i Krakowa. Teren jest uzbrojony we wszystkie niezbędne media – wodę, kanalizację, energię elektryczną i gaz. W najbliższym otoczeniu nieruchomości znajduje się wiele firm produkcyjnych i usługowych, a także baza hotelowo-konferencyjna – wyliczają przedstawiciele MPWiK.

MPWiK


Przetarg zaplanowano na 27 czerwca, a cena wywoławcza to 18,2 mln złotych netto.

Sąsiednia działka wciąż czeka

Nieruchomość MPWiK sąsiaduje z terenem, którego od dłuższego czasu próbuje pozbyć się wrocławski magistrat.

Na trójkątnej działce o powierzchni ponad 53 tys. metrów kwadratowej (czyli 5,3 ha), pomiędzy ulicami Żmigrodzką, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Paprotną, może powstać zabudowa usługowa, w tym obiekty handlowe wielkopowierzchniowe, czyli np. galerie handlowe.

UM Wrocławia


Pierwotnie, w 2014 roku, nieruchomość wyceniano na 19,9 mln złotych. Potem cenę wywoławczą sukcesywnie obniżano (w maju zeszłego roku wynosiła niespełna 13,5 mln złotych), ale jak do tej pory nie udało się jej sprzedać. Nowego przetargu na razie nie rozpisano.

Są ponowne przetargi na tereny przy obwodnicy

W pobliżu obwodnicy śródmiejskiej miasto ma do sprzedania także kilka innych działek.

Aktualnie w ofercie urzędu miejskiego są trzy nieruchomości przy ulicy Irysowej  to już kolejne przetargi na sprzedaż tych terenów, poprzednie zakończyły się fiaskiem.

12 maja poznamy rozstrzygnięcie przetargu na działkę o powierzchni 10 308 metrów kwadratowych, wycenioną na 1 mln 995 tys. złotych

UM Wrocławia


Teren przeznaczony jest pod aktywność gospodarczą (m.in. produkcja), usługi (m.in. biura, obiekty hotelowe), usługi towarzyszące (m.in. gastronomia), magazyny i handel hurtowy, bazy kurierskie i wysyłkowe oraz infrastrukturę drogową (m.in. obiekty do parkowania).

13 czerwca pod młotek znów pójdzie kolejna działka przy ulicy Irysowej, tym razem o powierzchni 22 890 metrów kwadratowych

UM Wrocławia


Cena wywoławcza to 4 mln 80 tys. złotych, a teren przeznaczony jest pod usługi.

Podobne jest przeznaczenie (aktywność gospodarcza i usługi) największej, aktualnie sprzedawanej przez miasto, nieruchomości przy ulicy Irysowej. 

UM Wrocławia


Działki o łącznej powierzchni 42 781 metrów kwadratowych wyceniono na 7 mln 100 tys. złotych, a rozstrzygnięcie przetargu poznamy 27 czerwca.