DODAJ

Na Gaju przybędzie powierzchni biurowej

Biura / Wrocław
Na Gaju przybędzie powierzchni
Mariusz Bartodziej
2017-11-01 16:26:47
Firma Nieruchomości Janina Jurak Łaba, mieszcząca się przy alei Armii Krajowej 45, planuje zabudować przestrzeń tuż przy swojej siedzibie. To teren pomiędzy ul. Bardzką i Ziębicką.

Inwestor złożył 20 października wniosek o pozwolenie na budowę. Budynek biurowo-usługowy ma powstać na działkach nr 5/12, 5/13 i 5/14. To teren o powierzchni ponad 1,1 ha.

Projekt przygotował Rafał Brok z Grupy RB Sp. z o.o. Sp. k. Firma od 2007 do 2014 roku funkcjonowała w branży budowlanej pod nazwą RB Projekt Pracownia Architektury Rafał Brok. Oprócz projektowania, zajmuje się również nadzorem inwestorskim i jakościowym oraz kontrolą inwestycji. Na swoim koncie ma już ponad 200 zrealizowanych inwestycji w całej Polsce. W swoim portfolio ma m.in. liczne obiekty handlowe sieci Biedronka, Lidl i Netto.

UM Wrocławia


Inny biurowiec na Gaju jednak nie powstanie?


Firma Software House złożyła wówczas wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowego o kubaturze blisko 38 tysięcy metrów sześciennych. Projekt architektoniczny przygotował architekt Wojciech Czepil z Pracowni 80 z Wrocławia.

Biurowiec miał powstać na działkach numer 23/2 i 23/3 o łącznej powierzchni ponad 5 tysięcy mkw. Uzupełnienie dokumentacji trwało do początku lipca tego roku, a 4 sierpnia inwestor otrzymał decyzję odmowną.

UM Wrocławia


Wysyp inwestycji w rejonie Żegiestowskiej

Mimo jednej odmowy, w rejonie ulicy Żegiestowskiej powstaje kilka innych dużych inwestycji.

Tuż obok planowanego biurowca firmy Software House, dwa sześciokondygnacyjne budynki stawia Vantage Development S.A. Powstanie w nich blisko 300 mieszkań. Pierwszy został oddany do użytku we wrześniu, a na drugi poczekać trzeba do czerwca 2018 roku.

fot. Vantage Development S.A.


Po drugiej stronie, przy ul. Brzoskwiniowej, swoją inwestycję planuje firma Inkom. W kwietniu otrzymała pozwolenie na budowę zespołu budynków: mieszkalnego wielorodzinnego oraz hotelowego z częścią usługową o łącznej kubaturze niemal 60 tysięcy metrów sześciennych.

Inwestycja planowana jest na działkach nr 23/10 i 9/5 – to teren przylegający od tyłu do jednostki straży pożarnej. Za projekt odpowiada Artur Szczepaniak z biura projektowego AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp.k.

UM Wrocławia


Natomiast przy alei Armii Krajowej 6 ma powstać, z inicjatywy firmy Falken Invest, budynek wielorodzinny o kubaturze ponad 93 tys. metrów sześciennych. Inwestor złożył w połowie kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę na terenie, gdzie obecnie stoi dawny budynek centrali telefonicznej TP S.A., w którym potem mieściły się pomieszczenia techniczne Orange i biura.

fot. Tomasz Matejuk


Chodzi o działki oznaczone nr 10/3 i 10/12. Pod koniec lipca Falken Invest otrzymało pozwolenie na budowę.

UM Wrocławia