DODAJ

Największe centrum biurowe we Wrocławiu nabiera tempa

Biura / Wrocław
Największe centrum biurowe we
Kajtman
2013-03-08 12:48:02

Rusza budowa kolejnego etapu West Forum w Zachodnim Centrum Biznesu. Zespół przeznaczony jest pod funkcje biurowe oraz funkcje im towarzyszące – drobne usługi i gastronomię. Docelowo będzie to ok. 100.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A, co zapewnia temu kompleksowi prymat w ofercie inwestycyjnej Wrocławia. West Forum będzie składało się 6-8 budynków, realizowanych sukcesywnie. Projekt inwestycji jest autorstwa Doroty Jarodzkiej-Śródki i Kazimierza Śródki ze Studia Archicom.


 


Jako pierwszy w ramach zespołu powstał budynek West Forum 1 A, z powodzeniem użytkowany przez firmę Signity. Obecnie trwa realizacja drugiego – West Forum 1 B (etap pierwszy). Jest on wyjątkowo konkurencyjny na rynku pod względem nowoczesności w zestawieniu z kosztami bieżącego utrzymania. To wyważenie ceny do jakości będzie kontynuowane również w kolejnych fazach powiększania kompleksu. Część powierzchni będzie powstawać w formule build to suit


 


Już teraz Grupa Archicom jest w procesie ofertowania kolejnych obiektów na zamówienie na rzecz dużych podmiotów.


 


Aktualnie realizowany obiekt będzie mieć 6 kondygnacji, z czego 4 dedykowane Netii. Kluczem do sukcesu okazała się elastyczność. Archicom zaproponował przestrzeń, która będzie na co dzień przyjazna w aranżacji. Do czołowych atutów należą podłogi techniczne, szerokość traktu zapewniająca dostęp do światła dziennego z każdego miejsca pracy, możliwość zarówno układów typu open space, jak gabinetowych oraz dwa niezależne zespoły windowe. Co więcej, udało się osiągnąć bardzo niskie koszty użytkowania, na poziomie 13,50 zł/m2.


 


Pozostała powierzchnia – 2 000 m2 czeka jeszcze na najemcę. Zakończenie realizacji biurowca nastąpi w trzecim kwartale 2013 roku. Prowadzony proces certyfikacji znakiem LEED stanowić będzie potwierdzenie West Forum jako przyjaznego środowisku miejsca pracy.


 


Użytkownicy obu budynków będą mieli do swojej dyspozycji aż 600 miejsc parkingowych. West Forum jako stanowi obecnie największy potencjał powierzchni biurowej Wrocławia. Tutejsi najemcy mają nieograniczone możliwości ekspansji pod jednym adresem przez wiele lat. To obecnie jedyne tak prorozwojowe miejsce na mapie powierzchni komercyjnych miasta.