DODAJ

Nawet wrocławskie parki specjalnie zmieniają się na Euro

Wrocław
Nawet wrocławskie parki specjalnie
tuWroclaw.com
2012-06-11 15:20:32
10 tysięcy sztuk kwiatów obsadzonych w barwy drużyn walczących na Euro oraz kilkumetrowej wielkości piłka pojawiły się w parku Zachodnim, specjalnie na mistrzostwa Europy w piłce nożnej, organizowane w naszym mieście.

Cały skwer i plac przez który wchodzi się do parku Zachodniego od strony skrzyżowania ulic Lotniczej i Milenijnej został odnowiony. Teren uporządkowano - pojawiły się nowe ścieżki spacerowe, są kosze na śmieci i ławki na których można usiąść.

Obszar był mocno zdewastowany - jeszcze do niedawna stały tutaj kontenery dla robotników budowlanych pracujących przy budowie nowego torowiska Tramwaju Plus biegnącego na Pilczyce, właśnie przez ulicę Milenijną.Wokół pojawiło się wiele krzewów, to m.in. berberys, laurowiśnia, cis, irga czy górska kosodrzewina. W centralnym punkcie skweru nie mogło zabraknąć elementu związanego z futbolowym świętem, jakie od 8 czerwca do 1 lipca, potrwa na boiskach Polski i Ukrainy.

W otoczeniu kwiatów ułożonych we flagi obu państw zamontowano piłkę o wysokości ponad 3 metrów.  Do ułożenia flagi naszego kraju posłużyły begonie w kolorach kwiatów białym i czerwonym, a flagę naszych wschodnich sasiądów tworzą żeniszki o kwiatach niebieskich i aksamitka o kwiatach żółtych.
Autor: jg