DODAJ

Nie będzie nowego, krytego basenu w Leśnicy

Wrocław
Foto: pixbay.com (CC0 Public Domain)
Orzech
2017-01-25 10:28:18
Oddala się perspektywa budowy nowego, krytego basenu w Leśnicy. Przypomnijmy: Przez całe ubiegłoroczne wakacje a także w czasie festynów i imprez w leśnickim Zamku, zbierane były podpisy mieszkańców Leśnicy, którzy z wielkim zadowoleniem i aprobatą przyjęli pomysł wybudowania nowego krytego basenu przy Zespole Szkół nr 24 przy ul. Eluarda.

Ponad tysiąc do tej pory zebranych podpisów zostało przekazanych przez Radę Osiedla Leśnica Prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi z prośbą o objęcie osobistym patronatem tej inicjatywy mieszkańców. 

Niestety, Rada Osiedla Leśnica otrzymała z Departamentu Edukacji odpowiedź na pismo skierowane do Prezydenta Wrocławia:

"Dyrektor Jarosław Delewski informuje, że departament nie ma możliwości budowy basenu w Leśnicy – w chwili obecnej konieczne jest zapewnienie w budżecie Miasta środków na wdrożenie nowego systemu edukacji. Departament może zadeklarować monitorowanie możliwości pozyskania finansowania ewentualnej budowy basenu w ramach dostępnych programów Ministerstwa Sportu i Turystyki bądź środków unijnych"  czytamy na stronie internetowej Rady Osiedla Lesnica.

Oznacza to, że szanse na realizację tej jakże wyczekiwanej przez mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli inwestycji – na razie są bliskie zeru. Może nowe władze Wrocławia po 2018 roku przychylniejszym okiem spojrzą na te jakże ważne dla lokalnych społeczności inwestycje – inwestycje osiedlowe.

Przypomnijmy, że w tej chwili najbliższym dla mieszkańców Leśnicy i okolicznych osiedli basenem jest basen przy Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu przy ul. Kamiennogórskiej na osiedlu Złotniki. Korzystają z niego również uczniowie ze Stabłowic, Pracz Odrzańskich czy Maślic. Stale rozrastająca się Leśnica, w której z roku rok przybywa mieszkańców (wkrótce przybędzie kilkaset nowych mieszkań na budowanym nowym osiedlu TBS przy ul. Dolnobrzeskiej) wręcz potrzebuje krytego basenu.