Nie wiadomo, czy rząd da pieniądze na kryty basen we Wrocławiu

Nie wiadomo, czy rząd da pieniądze na kryty basen we Wrocławiu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Minister Joanna Mucha nie potwierdziła deklaracji Adama Giersza w sprawie dofinansowania z budżetu państwa budowy basenu krytego na Polach Marsowych. Były minister sportu obiecywał, że jeśli Wrocław wygra rywalizację o organizację Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r., rząd pokryje częściowo koszty budowy pływalni.

Deklaracja o wsparciu przez rząd budowy basenu padła z ust ówczesnego ministra sportu w lipcu ubiegłego roku. Była to część tzw. „pełnego wsparcie dla kandydatury Wrocławia w staraniach o The World Games w 2017 roku” - rządowe gwarancje w trakcie procesie ubiegania się o prawa do organizacji tej imprezy są niezbędne. Pięćdziesięciometrowy basen miałby powstać na Polach Marsowych przy Stadionie Olimpijskim, w miejscu nieistniejącej już pływalni odkrytej.

Przebywająca we Wrocławiu obecna minister sportu Joanna Mucha nie zagwarantowała stuprocentowej realizacji tej obietnicy.

- Nie musimy śpieszyć się z decyzjami. Pamiętajmy, że zmagamy się obecnie z kryzysem. Wierzę, że znajdziemy takie rozwiązanie, które nie nadwyręży zbyt mocno budżetu państwa – mówi minister Mucha.

Wrocław najprawdopodobniej nie będzie starał się o dofinansowanie budowy basenu ze środków przeznaczonych na wieloletnie programy rządowe, tylko będzie aplikował w ramach zwykłych programów.

- Jestem przekonana, że aplikacja, którą złoży Wrocław będzie jak najbardziej poprawna i nie będzie z nią żadnych problemów. Ale wolę mniej obiecać, a więcej zrobić – dodaje Joanna Mucha.

Powołano już specjalny zespół, który zajmie się przygotowaniami Wrocławia do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. W jego skład weszli zarówno przedstawiciele ministerstwa, jak i urzędnicy z wrocławskiego magistratu.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA