DODAJ

Nowe mieszkania na terenie dawnej zajezdni. Jest nakaz rozpoczęcia robót

Mieszkania i domy / Wrocław
Nowe mieszkania na terenie
Tomasz Matejuk
2017-01-09 12:16:43
W budynku Login City, który powstanie na terenie dawnej zajezdni autobusowej przy ulicy Grabiszyńskiej, znajdzie się blisko 140 mieszkań, a także biura i usługi. Inwestor właśnie nakazał rozpoczęcie budowy.

W czwartek 5 stycznia 2017 roku Vantage Development wydał nakaz rozpoczęcia przez generalnego wykonawcę  firmę Erbud – robót budowlanych dla inwestycji Login City we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej. 

– Tym samym nie ziścił się warunek rozwiązujący przewidziany w umowie o roboty budowlane i generalne wykonawstwo, z dnia 2 stycznia 2017 roku – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

O inwestycji Login City szerzej pisaliśmy w zeszłym tygodniu

mat. inwestora/Vantage Development


Mieszkania, biura i usługi

W ramach inwestycji Login City powstanie 138 mieszkań o łącznej powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych, 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni 559 mkw. oraz powierzchnia biurową o łącznej powierzchni 1,5 tys. mkw.

– Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski, dyrektor działu rozwoju i komercjalizacji Vantage Development.

mat. inwestora/Vantage Development


Mieszkania w dawnej zajezdni


Wrocławskie MPK wystawiło ją na sprzedaż na początku 2016 roku. Cena wywoławcza wynosiła 9 766 000 złotych, a do przetargu stanęło dwóch liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego: Archicom i Vantage Development. Ostatecznie nieruchomość – za 11,5 mln złotych – kupiła druga z firm.

– Chcemy dobrze wpisać się w sąsiedztwo Centrum Historii "Zajezdnia", w którym będą eksponowane wystawy i organizowane wydarzenia związane z historią naszego miasta – mówił w marcu zeszłego roku Henryk Wojciechowski.

mat. inwestora/Vantage Development


>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Login City