DODAJ

Olimpia Port wciąż na topie. Wrocławianie chcą mieszkać nad Odrą

Artykuł sponsorowany
Mieszkania i domy / Wrocław
Olimpia Port wciąż na
Tomasz Matejuk
2017-02-28 09:46:13
Powstające na styku Swojczyc i Sępolna osiedle społeczne Olimpia Port kusi klientów kompleksowym zagospodarowaniem i bliskością Odry oraz terenów zielonych. Nie brakuje też chętnych na mieszkania z pięknym widokiem na rzekę.

Olimpia Port to od kilku lat najchętniej wybierana inwestycja we Wrocławiu – już ponad 1100 osób zdecydowało, że to właśnie tam chce mieszkać. Docelowo, do 2020 roku, w ramach całego przedsięwzięcia powstanie ponad 2,5 tysiąca mieszkań. Będzie to kompleksowo zagospodarowana, nowa dzielnica miasta.

O niesłabnącym zainteresowaniu tym powstającym nad Odrą osiedlem można było przekonać się także w trakcie lutowych targów mieszkaniowych na Stadionie Wrocław. Klienci, którzy odwiedzali stoisko Archicomu, bardzo często dopytywali o lokale we właśnie tej inwestycji.

– Oboje z mężem pracujemy na Wielkiej Wyspie, więc mielibyśmy idealny dojazd do pracy. Kusi nas też bliskość Odry i terenów zielonych, gdzie moglibyśmy chodzić na spacery z naszą córką. A że lubimy aktywnie spędzać czas, zainteresował nas także osiedlowy klub fitness i baza kajakowa – mówiła nam pani Matylda, którą spotkaliśmy na targach.

fot. Jakub Zazula


Pan Mariusz, mąż pani Matyldy, podkreślał, że nie bez znaczenia jest również kompleksowe wyposażenie osiedla w różnego typu lokale usługowe.

 Jest gdzie zrobić zakupy, wypić kawę czy pójść do lekarza. No i zawsze można spotkać się z sąsiadami w klubie mieszkańca czy pograć razem w siatkówkę – tłumaczył pan Mariusz.

Oprócz wspomnianych udogodnień, mieszkańcy Olimpii Port mogą też korzystać z pomostów rekreacyjnych nad rzeką, w sąsiedztwie znajduje się Park Kolumba, na terenie inwestycji jest też kilka placów zabaw dla dzieci

Archicom już planuje stworzenie kolejnego klubu mieszkańca, placów rekreacyjnych do gry w piłkę oraz przestrzeni publicznej nad rzeką. Wkrótce pojawi się tam – wzorem innych osiedli realizowanych przez tego dewelopera – także rzeźba. Nieustannie poszerza się też zaplecze handlowo-usługowe na terenie Olimpii Port – aktualnie rozbudowywany jest ciąg lokali wzdłuż rzeki.

fot. investphoto.pl


Apartamenty z wyjątkowym widokiem

Pan Zdzisław, elegancko ubrany 40-latek, dokładnie wiedział, czego szuka na targach.

 Przyszedłem, bo przymierzam się do kupna apartamentu z widokiem na rzekę. A wiem, że Archicom ma takie w swojej ofercie, m.in. w Olimpii Port i tej inwestycji na Kępie Mieszczańskiej (River Point – przyp. red.) – tłumaczył nam pan Zdzisław.

Rzeczywiście, niedawno do sprzedaży trafiły kolejne mieszkania w budynku, który będzie kontynuacją waterfrontu, powstającego wzdłuż bulwaru przy ulicy Marca Polo. Lokale są wyposażone w rozległe tarasy i balkony, z których roztacza się widok na Odrę i okoliczną zieleń.

Apartamenty przy nadrzecznym bulwarze to propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Na każdym piętrze są tylko cztery mieszkania, deweloper zadbał też o wyjątkową architekturę i detale (choćby drewniane wykończenia elewacji czy szklane balustrady), a mieszkania można elastycznie zaaranżować i stworzyć w nich m.in. garderobę czy drugą toaletę.
m2
m2
rzut M14_U1 - 134,90 m2 parter
zapytaj 847 219,00 zł
rzut M2_1_0_2U - 64,40 m2 parter
zapytaj 427 616,00 zł
rzut M2_1_0_3U - 70,90 m2 parter
zapytaj 463 686,00 zł
rzut M4_1_0_1U - 54,20 m2 parter
zapytaj 352 300,00 zł
rzut MC_1_0_1U - 159,00 m2 parter
zapytaj 1 136 850,00 zł
rzut S19_1_0_U4 - 117,10 m2 parter
zapytaj 181 636,00 zł