DODAJ

Ostatni dzwonek na rządowe dopłaty! Zobacz najciekawsze oferty w ramach MdM

Artykuł sponsorowany
Wrocław
Ostatni dzwonek na rządowe
Tomasz Matejuk
2017-01-11 11:20:49
Chcesz kupić własne lokum i skorzystać z dopłat w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych? Warto się pośpieszyć, bo pieniądze mogą bardzo szybko się skończyć. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych inwestycji w ofercie Archicomu, które mieszczą się w kryteriach programu.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych bije rekordy popularności – już w lipcu zeszłego roku zamrożono 50 procent pozostałego limitu środków na 2017 rok. Uruchomiono go ponownie na początku bieżącego roku – w puli pozostało około 370 mln złotych, które rozchodzą się błyskawicznie. 

 Program Mieszkanie dla Młodych z roku na rok zyskiwał na popularności i chętnych na rządowe finansowe wsparcie nie brakowało. Zatem można przypuszczać, że środki na finansowe wsparcie na 2017 rok mogą wyczerpać się dość szybko, mimo że pula na rok 2017 jest wyższa, niż ta z roku 2016. Chętni na skorzystanie z finansowego wsparcia nie powinni więc nadmiernie zwlekać ze złożeniem wniosku – radzą przedstawiciele BGK.

W ciągu pierwszych dni stycznia do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło kilka tysięcy wniosków, a przedstawiciele banku prognozują, że jeśli tempo się utrzyma, tegoroczny limit może wyczerpać się już w styczniu.

Przegląd najlepszych ofert MdM 

Jeśli więc myślisz o kupnie własnego M i chciałbyś otrzymać finansowe wsparcie, nie zwlekaj. We Wrocławiu bogatą ofertę mieszkań, spełniających kryteria programu, ma Archicom, czyli lider lokalnego rynku, który w zeszłym roku sprzedał blisko tysiąc lokali, notując tym samym najlepszy rok w swojej historii.

fot. investphoto.pl


Mieszkania w ramach MdM można kupić na Słonecznych Stabłowicach, czyli osiedlu społecznym nad Bystrzycą, położonym blisko terenów zielonych, a jednocześnie w świetnie zagospodarowanej okolicy, ze sklepami, szkołami, przedszkolami czy przychodniami.

Deweloper postawił tutaj na ustawne przestrzenie w wysokiej jakości wykonania, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. 

 Każdy metr mieszkania został maksymalnie wykorzystany, by wykluczyć niepotrzebne koszty. Zastosowane układy nawet na niedużej powierzchni zapewniają pełną funkcjonalność każdego z pomieszczeń, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania swobody komunikacji oraz wydzielenia na przykład strefy dziennej, miejsc do pracy czy szafy. Do dyspozycji mieszkańców będą pomieszczenia na rowery i wózki oraz plac zabaw – wyliczają przedstawiciele Archicomu.

mat. inwestora


Do rządowych dopłat kwalifikują się też mieszkania w najnowszej inwestycji Archicomu, czyli Formie. Będzie to kolejne osiedle społeczne, które w stolicy Dolnego Śląska wybuduje ten deweloper.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji własny klub fitness i urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, a w okolicy znajdą pełne zaplecze handlowo-usługowe.

– Najmłodsi mieszkańcy osiedla mogą liczyć na moc atrakcji – czeka duży plac zabaw z atestowanymi urządzeniami i powierzchnią amortyzującą upadki. Rodziców ucieszy obecność dwóch żłobków po sąsiedzku. W okolicy znajdziesz przedszkole i szkołę, co w połączeniu z dopłatami do pierwszego mieszkania czyni z Formy świetną propozycją dla poszukujących pierwszej nieruchomości – zachęca deweloper.

fot. Archicom


Lokale, które można kupić z dopłatą w ramach MdM, znajdziesz także na osiedlu Cztery Pory Roku. To kilkuetapowa inwestycja na Jagodnie, gdzie już dziś wygodnie mieszka kilka tysięcy wrocławian. Cztery Pory Roku uznawane są za najbardziej przyjazne osiedle we Wrocławiu, gdzie ogromny nacisk położono na komfort i bezpieczeństwo całej rodziny.

 W ramach nowego etapu do dyspozycji będzie własny klub mieszkańca i plac zabaw wyposażony w nawierzchnię zapewniająca bezpieczeństwo w razie upadku. Teren będzie ogrodzony i strzeżony, a wejście i wjazd – całodobowo kontrolowane. Nad porządkiem, oprócz systemów bezpieczeństwa, czuwać będzie dedykowana tej części osiedla agencja ochrony oraz profesjonalny administrator – zapewnia deweloper.

Materiały inwestora


Atrakcyjną propozycją dla osób poszukujących mieszkań w ramach programu MdM będzie też Księżno – kwoty dopłat, o które można się tam ubiegać, to nawet 90 tysięcy złotych. 

 W korzystnej cenie wybieramy mieszkanie i osiedle z bogatym zagospodarowaniem obejmującym m.in. zielone podwórka, własny klub fitness i place zabaw – tłumaczą w Archicomie.

Powstające na Księżu Wielkim mieszkania można w łatwy sposób zaaranżować wedle własnych potrzeb, a sprawdzony układy gwarantują, że nawet kompaktowe lokale urządzisz funkcjonalnie. Na obniżenie kosztów użytkowania wpłynie miejskie ogrzewanie w połączeniu z własnością gruntów.

fot. Archicom


Dopłaty MdM obejmują także inwestycję Na Ustroniu. To doskonała oferta dla osób, które cenią sobie spokojną okolicę, ale którym zależy też na sprawnym dojeździe do placu Grunwaldzkiego.

Wybierać można spośród dwu-, jak i trzypokojowych układów, z ogródkami na parterze i balkonami na wyższych piętrach. Architekci zadbali o łatwość aranżacji każdego z pomieszczeń, a meble wrysowane w rzuty mieszkań pokazują, jak funkcjonalnie i efektywnie wykorzystać przestrzeń własnego M.

Na osiedlu wydzielono strefy półpubliczne i prywatne. Cały teren zostanie oświetlony i ogrodzony, a wjazd zabezpieczony szlabanem. Dla wygody mieszkańców w budynkach przewidziane zostały zamykane pomieszczenia na wózki dziecięce i rowery. 

Materiały inwestora


Jeśli szukasz mieszkania w ramach programu MdM, zerknij także na Młodnik. To dwa pięciopiętrowe budynki przy ulicy Sołtysowickiej, otoczone drzewami i zielenią, w odległości dwuminutowego spaceru od sklepów czy przystanków MPK.

Funkcjonalne mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe zostały zaprojektowane z myślą o łatwym dopasowaniu przestrzeni do potrzeb. 

 Sam zdecyduj, czy wolisz oddzielną kuchnię, czy otwartą na salon, by gotować w towarzystwie. Dwu- i trzy-skrzydłowe drzwi balkonowe w salonach i narożne okna wykuszowe pozwolą cieszyć się dużą ilością naturalnego światła. Do dyspozycji mieszkańców będą garaże podziemne, komórki lokatorskie i windy. Teren inwestycji będzie ogrodzony i monitorowany – tłumaczą przedstawiciele dewelopera.

We Wrocławiu jest więc w czym wybierać, jeśli chodzi o mieszkania w ramach programu MdM. Warto się pośpieszyć, bo to już ostatni dzwonek na rządowe dopłaty!