DODAJ

Przy Stadionie Miejskim staną lodowisko i jarmark. A na membranie wyświetlą...

Sport i rekreacja / Wrocław
Przy Stadionie Miejskim staną
tuWroclaw.com
2012-12-17 18:23:34

Na parkingu przy Stadionie Miejskim powstanie olbrzymie lodowisko, las choinek oraz świąteczny jarmark. Otwarcie wszystkich atrakcji zaplanowano jednak dopiero na 2 stycznia.

Lodowisko będzie naprawdę olbrzymie - 25 na 40 metrów - i stanie na parkingu przy Stadionie Miejskim. Budowa ruszyła dzisiaj, a oficjalne otwarcie zaplanowano na 2 stycznia. Ale samo lodowisko to tylko część atrakcji. Obok powstanie jarmark, który zostanie otoczony 200 choinkami. Ma być świątecznie, kolorowo i zimowo.


 


Co ciekawe, koszty z budową lodowiska pokryje sponsor - firma Toshiba. W zamian, w barterze, spółka Wrocław 2012 oferuje mu duże powierzchnie reklamowe i wyświetlanie logo firmy na membranie obiektu przez okres działania lodowiska. - Nie tylko nie dokładamy do tego, ale jeszcze zarobimy - zapewnia Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012. Poza tym japońska firma szykuje konkursy, podczas których będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.Do końca tygodnia lodowisko powinno być rozłożone. Później rozpocznie się mrożenie tafli, które może potrwać nawet 10 dni. 2 stycznia z obiektu będą mogli skorzystać pierwsi łyżwiarze.


 


W dni robocze lodowisko będzie czynne w godz. 15.30-23.30. Do godz. 15.30 bezpłatnie ślizgać się będą wyłącznie uczniowie wrocławskich szkół. W weekendy lodowisko działać będzie od godz. 9 rano do 23.30. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy za 5 zł. Jeżeli komuś znudzi się ślizganie, będzie mógł zwiedzić arenę. Spółka przygotowuje specjalną ofertę dla korzystających z lodowiska.


 


Przypomnijmy, że w tym roku nie będzie lodowiska pod Halą Stulecia. Firma, która miała postawić tam ślizgawkę, wycofała się z przedsięwzięcia. Jest więc szansa, że obiekt przy Stadionie Miejskim będzie cieszył się dużą popularnością.
Autor: mw