DODAJ

Przy ulicy Maślickiej 213 szykuje się nowa inwestycja mieszkaniowa

Wrocław
Foto: ukosne.gis.um.wroc.pl
Orzech
2017-03-12 10:29:50
Wrocławska spółka Jaśmin Development Sp. z o.o. – spółka-córka hiszpańskiego dewelopera AZYSA Polska złożyła 10 marca wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych przy ulicy Maślickiej 213 na wrocławskich Maślicach.

Za projekt architektoniczny nowej inwestycji odpowiada znany wrocławski architekt Arkadiusz Chamielec ze studia architektonicznego Chamielec Architekci (architekt ten zaprojektował między innymi takie nowe budynki we Wrocławiu jak biurowiec Nowy Aleksanderhaus przy Placu Jana Pawła II, biurowiec Twelve przy ulicy Oławskiej 12 czy osiedle i2 Development Ogrody Jordanowskie przy ulicy Jordanowskiej na wrocławskim Oporowie).

Inwestycja zlokalizowana będzie na dwóch działkach: Obręb 026401_1.0035: działki nr AR_11.20/3, AR_11.23/4  działki będą miały numery: Maślicka 213 b i c. Inwestycja będzie zlokalizowana w drugiej linii zabudowy ulicy Maślickiej. Będzie to druga inwestycja AZYSY na Maślicach. Wcześniej ten hiszpański deweloper wybudował kameralne mini osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ulicy Maślickiej 207.

O deweloperze:

Firma AZYSA Polska Sp. z o.o. funkcjonuje na rynku polskim od 2007 r. jako część Grupo AZYSA wywodzącej się z Hiszpanii. AZYSA Polska dzięki wsparciu firmy matki posiada wystarczające zdolności rozwojowe, które pozwalają nie tylko na bezproblemową realizację zaplanowanych i zleconych inwestycji, ale także na zawieranie umów i prowadzenie prac w zakresie znacznie szerszym niż te wykonywane do tej pory, korzystając z pełnych gwarancji i doświadczeń grupy na arenie międzynarodowej.

Spółka zrealizowała wiele własnych inwestycji deweloperskich na terenie Wrocławia (obiekty przy ul. Grójeckiej 10, Rydygiera 2a, Krętej 10) oraz jako Inwestor Zastępczy oraz Generalny Wykonawca zewnętrznych inwestorów (ul. Pucka, ul. Przedświt, ul. Grabiszyńska, ul. Buforowa).

Grupo AZYSA powstała w 1973 r. z inicjatywy dwóch przedsiębiorców budowlanych, którzy pragnęli oprzeć swoją działalność o realizowanie obiektów mieszkaniowych by po kilku udanych inwestycjach poszerzyć zakres działań o wykonywanie obiektów inżynierskich i budynków użyteczności publicznej. Dzięki temu firma zrealizowała prestiżowe inwestycje w Pampelunie takie jak zakład karny (o wartości przeszło 70 mln euro), podziemny dworzec autobusowy (o wartości 33 mln euro), kompleks hal sportowych (o wartości przeszło 9 mln euro). 
W chwil obecnej firma osiąga obroty na poziomie 60 mln euro rocznie. W odpowiedzi na sytuację w Hiszpanii rozszerzyła swoją działalność na różne kraje, tak, iż w chwili obecnej poza Hiszpanią i Polską posiada przedstawicielstwa w Algierii, Brazylii i od niedawna w Panamie.