DODAJ

Skanska wyłoży 24 mln euro na budowę drugiego wieżowca Green Towers

Biura / Wrocław
Skanska wyłoży 24 mln
tuWroclaw.com
2011-10-12 14:04:33

Budowa kompleksu Green Towers przy ul. Strzegomskiej wchodzi w drugi etap. Skanska właśnie poinformowała, że na budynek B przeznaczy 24 mln euro. Znajdzie się w nim ponad 11 tys. metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Ukończenie całego projektu planowane jest na końcówkę 2012 r.

W kompleksie dwóch budynków Green Towers w sumie będzie można wynająć 22 tys. m.kw. powierzchni. Jako pierwszy na wynajem przestrzeni biurowej w budynku A zdecydował się Ernst&Young. W każdym z biurowców będzie pięć wind i dwie klatki schodowe. Powstanie również dwupoziomowy parking podziemny na 325 miejsc.

Budynki przy ulicy Strzegomskiej mają być najbardziej ekologicznymi nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce. Gwarancją tego jest precertyfikacja kompleksu w amerykańskim systemie oceny nieruchomości LEED. Wrocławska inwestycja uzyskała najwyższy z możliwych poziomów - Platinum.


Zielony biurowiec wyposażono w systemy i instalacje regulujące wykorzystanie energii, chroniące środowisko naturalne oraz dbające o zdrowie użytkowników. Maksymalne wykorzystanie światła dziennego przy równoczesnej minimalizacji ostrego światła słonecznego oraz odpowiednia wilgotność powietrza w budynku, zapewnią dobre samopoczucie jego pracowników i gości.

Planowane oddanie do użytku pierwszego z dwóch budynków inwestycji to koniec pierwszego kwartału 2012 roku. Budynek B zostanie skończony pod koniec 2012 r. W sumie w budowę Green Towers Skanska zainwestuje ponad 48 mln euro.
Autor: tm