DODAJ

Sprzedaż Promenad Wrocławskich rozpoczęta

Mieszkania i domy / Wrocław
Sprzedaż Promenad Wrocławskich rozpoczęta
MatKoz
2011-09-28 11:06:08

Wraz z kalendarzową jesienią rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w pierwszych budynkach zabudowy mieszkalnej Promenad Wrocławskich - nowej dzielnicy w centrum Wrocławia. Obecnie trwają ostatnie prace projektowe.

Budowa ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku. Za całość inwestycji odpowiada wrocławski deweloper Vantage Development S.A.


 


W ofercie pierwszego z budynków zabudowy mieszkaniowej znajdzie się 248 lokali o powierzchni od 30 do 95 m2. Mieszkania, nowoczesnego, sześciopiętrowego obiektu będą p rzestronne i funkcjonalne, z balkonem lub tarasem. Budynek będzie usytuowany w dogodnej lokalizacji, w pobliżu punktów handlowych i usługowych. Zakończenie budowy  pierwszego budynku mieszkalnego planowane jest na III kwartał 2013 roku.


 


Od czerwca 2011 trwa także realizacja budynku usługowo-biurowego Promenady Epsilon o powierzchni 6 670 m2, w ofercie którego znajdują się lokale o powierzchni od 150 m2. Powierzchnia Epsilona została już skomercjalizowane w 50%. Data oddania obiektu do użytkowania zaplanowana została na koniec II kwartału przyszłego roku.


 


- Z ofertą, wizualizacjami i rzutami mieszkań można zapoznać się w biurze sprzedaży inwestora, przy ul. Św. Mikołaja 12 we Wrocławiu - mówi Edward Laufer, Prezes Vantage Development. - Ceny powierzchni za m2 są atrakcyjne, dlatego na mieszkanie będą mogli pozwolić sobie także młodzi wrocławianie, rozglądający się za pierwszym lokum. - dodaje Edward Laufer.


 


Promenady mają być zupełnie nową, integralną z otoczeniem dzielnicą miasta. Jej realizacji towarzyszy idea Buduj z nami nową dzielnicę Wrocławia. W tym celu inwestor umożliwił lokalnej społeczności i wszystkim zainteresowanym rozwojem Promenad wpływ na kształt i aranżację przestrzeni rekreacyjnych dzielnicy. Dotyczy to również zieleni dziedzińca zlokalizowanego przy projektowanym budynku. Idea jest realizowana poprzez dialog wspierany internetową platformą komunikacji: blog.promenadywroclawskie.pl.


 


- Promenady Wrocławskie to realizacja wizji miast a w mieście. W zamyśle inwestora ma być to miejsce odpowiadające miejskiemu stylowi życia - z dostępem do rozrywki i rekreacji, blisko ścisłego centrum miasta, lecz nieco na uboczu - mówi Roman Meysner, członek zarządu Vantage Development. - Multifunkcjonalne rozwiązanie urbanistyczne dzielnicy, wyodrębnione strefy - mieszkaniowo-usługowa i biurowa oraz tereny zielone,  w tym trzy parki, gwarantują samowystarczalność dzielnicy oraz jej atrakcyjność. Ofertą powinni być zainteresowani nawet najbardziej wymagający klienci - dodaje Roman Meysner.


 


Projekt Promenady Wrocławskie to także rewitalizacja nabrzeża Kanału Miejskiego Odry, wzdłuż którego powstanie ogólnodostępna nowocześnie i gustownie zaaranżowana promenada z restauracjami oraz przystanią dla łodzi i kładką łączącą dzielnicę z nadrzecznym wałem. Podobne koncepcje urbanistyczne realizowane są w przestrzeniach innych miast Polski i Europy - Nowej Malty w Poznaniu, Akker Brygge w Oslo czy Paris Plage w Paryżu.


 


Cała dzielnica Promenady Wrocławskie - 20 budynków, około 2 000 nowoczesnych mieszkań o powierzchni od 28 do 150 m2 oraz około 80 000 m2 biur - będzie realizowana etapami przez okres około 10 lat. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w drugiej połowie 2013 roku.


 


Dzielnica Promenady Wrocławskie powstaje na obszarze Przedmieść Odrzańskich Wrocławia, jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji miasta. Teren ten sąsiaduje m.in. z zabytkowym Starym Miastem. W pobliżu osiedla usytuowany jest główny punkt integrujący wszystkie formy transportu zbiorowego, jak tramwaje, autobusy i Wrocławską Kolej Aglomeracyjną, gwarantujące dogodne połączenia ze wszystkimi częściami miasta oraz gminami i powiatami wchodzącymi w skład Wrocławskiego Obszaru Metropolitalnego. Niedaleko znajdują się także trasy wyjazdowe z centrum w kierunku Warszawy i Poznania oraz Autostradowa Obwodnica Wrocławia.


 


Vantage Development S.A.