DODAJ

Stadion ma na siebie zarabiać. Na elewacji będą wyświetlane olbrzymie reklamy

Sport i rekreacja / Wrocław
Stadion ma na siebie
tuWroclaw.com
2012-12-05 11:19:00

Membrana Stadionu Miejskiego zamieni się wkrótce w ogromny billboard. Dzięki temu obiekt będzie zarabiał na siebie.

Spółka Wrocław 2102 ma kupić w najbliższym czasie projektor, który pozwoli umieszczać na membranie Stadionu Miejskiego ogromne ilustracje, napisy czy grafiki.


 


- Już mieliśmy takie urządzenie na próbę i się sprawdziło. Rozpisany został przetarg na tego typu projektor i niebawem zostanie rozstrzygnięty. Dzięki temu będziemy mogli zamienić stadion w wielki billboard - opowiada Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012.Kierownictwo spółki Wrocław 2012 liczy, że tak ogromna powierzchnia reklamowa będzie bardzo atrakcyjna dla wielu firm. A to pozwoli pozyskać dodatkowe fundusze na funkcjonowanie stadionu.


 


- Samą Autostradową Obwodnica Wrocławia dziennie jeździ 60 tysięcy samochodów. A do tego trzeba dodać ulice Lotniczą i Królewiecką. Może to dać ponad sto tysięcy samochodów, czyli reklama umieszczona na fasadzie stadionu trafi do ponad stu tysięcy osób dziennie - opowiada rzecznik spółki.


 


Ale to nie wszystko. Dzięki projektorowi w dniu rozgrywania przez Śląsk meczów na Stadionie Miejskim na membranie będzie się pojawiał ogromny herb wrocławskiego klubu. - To będzie znak, że na stadionie jest rozgrywany mecz - wyjaśnia Adam Burak.


 


Spółka Wrocław 2012 wszelkimi sposobami stara się, aby Stadion Miejski zaczął w końcu na siebie zarabiać. Jak do tej pory obiekt generował jedynie ogromne straty. Jeżeli jego budowa zostanie dokończona, uda się sprzedać prawa do nazwy stadionu i pozyskać reklamodawców, jest szansa, że Stadion Miejski będzie na siebie zarabiał, albo przynajmniej w części pokryje swoje utrzymanie.
Autor: Mariusz Wiśniewski