Starter III. Nowy mikroapartamentowiec stanie przy Borowskiej źródło: mat. inwestora

Starter III. Nowy mikroapartamentowiec stanie przy Borowskiej

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA

Znamy coraz więcej szczegółów nowej inwestycji przy zbiegu ulicy Borowskiej i Dyrekcyjnej. Powstanie tam Starter III, czyli kolejny mikroapartamentowiec.

Już jesienią zeszłego roku donosiliśmy, że działkę pomiędzy ulicą Dyrekcyjną, Borowską i Glinianą za 5,9 mln złotych wylicytowała spółka Dolnośląskie Inwestycje Mikroapartamenty.

To ten sam inwestor, który przy Wybrzeżu Pasteura przebudował dawny Hotel Asystenta na mikroapartamenty Starter, a tuż obok postawił zupełnie nowy budynek, też z niewielkimi kawalerkami.

Przy ulicy Borowskiej powstanie Starter III, czyli kolejny budynek z mikroapartamentami. Już w maju pokazaliśmy Wam pierwsze wizualizacje nowego obiektu.

mat. inwestora
mat. inwestora

Teraz znamy więcej szczegółów całego przedsięwzięcia i mamy kolejne wizualizacje.

Za projekt inwestycji, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich Starterów, odpowiada biuro architektoniczne AP Szczepaniak. Prace przygotowawcze pod budowę obiektu ruszą już w lipcu.
W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. metrów kwadratowych powstanie 255 mikroapartamentów – lokali o niewielkim metrażu, zaczynającym się od 12 metrów kwadratowych.
REKLAMA
mat. inwestora
mat. inwestora
Starter III powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z różnych okresów historycznych. Jest tam szpital z przełomu XIX i XX w, w którym obecnie mieści się centrum Angel Care, gimnazjum oraz kościół również z tego okresu, a także budynek parafii z połowy XX wieku oraz współczesne inwestycje, czyli centrum handlowe Wroclavia czy hotel Campanille. 

Wpłynęło to na charakter elewacji, która jest jak układ scalony – poprzez grę w rozplanowaniu okien na budynku oraz samych materiałów elewacyjnych, zatraca barierę pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina dodatkowo nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą sąsiadującej galerii Wroclavia – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak. 

Jak dodaje, w projekcie zastosowano również materiały współczesne, takie jak: szkło, aluminium oraz tynk. 

Starter III w głównej części ma 7 kondygnacji, które ze względu na przepisy dotyczące przesłaniania zostały obniżone – od strony południowo-wschodniej – schodkowo do szóstej i dalej do piątej kondygnacji. Obniżona część budynku nie jest kryta dachem, ale zaprojektowano tam tarasy użytkowe dostępne z przylegających do nich lokali

Tak jak przy poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA