DODAJ

Stawowa City. Lofty, biurowiec i condo hotel nieopodal Dworca Głównego [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Tomasz Matejuk
2017-08-08 20:28:57
W kwartale przy zbiegu ulicy Stawowej i Kościuszki planowana jest zakrojona na szeroką skalę inwestycja, szacowana na 60 mln złotych. W ramach kompleksu Stawowa City powstaną apartamentowce loftowe, biurowiec oraz condo hotel.

Inwestorem całego przedsięwzięcia jest warszawska grupa Fortem.

Specjalizujemy się w zakupie, komercjalizacji, renowacji i sprzedaży nieruchomości. Realizujemy oryginalne inwestycje i zarządzamy portfelem nieruchomości o łącznej kwocie ponad 135 mln złotych – piszą o sobie przedstawiciele firmy.

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej inwestora, Stawowa City to projekt renowacji i komercjalizacji kompleksu pięciu kamienic o łącznej powierzchni 7300 metrów kwadratowych

AP Szczepaniak

Lofty, biurowiec i condo hotel

W ramach całej inwestycji powstaną dwa apartamentowce loftowe (przy ulicy Stawowej 10 i Kościuszki 55A), biurowiec (Stawowa 10) oraz condo hotel (Kościuszki 55). 

Zaplanowano 1700 metrów kwadratowych powierzchni dla lokali usługowych i 650 metrów kwadratowych dla biur i przestrzeni coworkingowej.

– Koncepcja zakłada adaptację (wraz z nadbudową) istniejących obiektów przedwojennych i nadanie im nowej funkcji. Zastosowane w projekcie materiały elewacyjne – ceramiczne płyty przedstawiające motyw tradycyjnych płytek, stosowanych w strefach wejściowych klatek schodowych we wrocławskich kamienicach – oraz wprowadzone elementy zieleni, podkreślają wyjątkowość obiektu i doskonale korespondują z sąsiadującą architekturą – czytamy na stronie internetowej pracowni AP Szczepaniak, która opracowała koncepcję całej inwestycji.

AP Szczepaniak

Wewnątrz kompleksu architekci zaprojektowali przestronny, dwupoziomowy dziedziniec, który ma zapewnić dogodny dostęp do lokali usługowych oraz gastronomicznychAktualnie projekt jest na etapie koncepcji i oceny konserwatorskiej.

Przedsięwzięcie planowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Apartamentów Stawowa, czyli inwestycji zrealizowanej przez i2 Development. Wejście na teren nieruchomości znajdują się z trzech stron: od ul. Kołłątaja, Kościuszki i Stawowej.

mat. inwestora


Wartość inwestycji szacowana jest na 60 mln złotych.

>Zobacz więcej wizualizacji inwestycji Stawowa City