1. Otwarcie Stadionu Miejskiego. W ten sposób Wrocław dołączył do miast mogących organizować imprezy sportowe światowego formatu. Wielkim wyzwaniem pozostaje teraz zagospodarowanie stadionu, abyśmy rzeczywiście mogli brać udział wydarzeniach godnych największych metropolii.
2. Zakończenie budowy kluczowych odcinków obwodnicy miejskiej. To pierwszy krok milowy w kierunku odkorkowania Wrocławia.
3. Rozbudowa infrastruktury przeciwpowodziowej Wrocławia i skierowanie budownictwa w stronę Odry. Kozanów już jest bezpieczny, wały są gotowe i kończą się prace na kolejnych odcinkach wałów Odry. Dzięki temu wrocławianie coraz chętniej wybierają rzekę jako atrakcyjne otoczenie dla swojego lokum.
4. Wrocław został wybrany na organizatora World Games i ESK 2016. To stwarza możliwości i nadzieje na kolejne wielkie projekty infrastrukturalne. Już teraz buduje się Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol, rozbudowuje się Opera.
5. Wrocław buduje zielone biurowce. W ten sposób dba o nasze środowisko. Co więcej, te biurowce z powodzeniem znajdują swoich chętnych. Jeszcze nigdy we Wrocławiu nie wynajmowało się tyle powierzchni, co w 2012 roku.
6. Wrocław wysunął się na prowadzenie na tle innych miast, jeśli chodzi o realizację projektów mieszkaniowych na skalę samodzielnych dzielnic.
7. Rekordowa realizacja na wrocławskim rynku nieruchomości apartamentowych. Nawet w czasach boomu gospodarczego (latach 2005-2007), gdzie często padały zapowiedzi spektakularnych projektów, żaden tej klasy obiekt nawet nie zaczął się budować.
8. Wrocław osiągnął pozycję lidera pod względem ilości budowanych i wynajmowanych powierzchni biurowych w dużych polskich miastach, nie licząc stolicy.
9. Rozbudowa największego w mieście centrum handlowego Bielany Trade Center oraz świeżo oddanej do użytku galerii handlowej w Sky Tower. Po piętach depczą im plany rozbudowy istniejących przestrzeni handlowych – Magnolia Park, Pasażu Grunwaldzkiego czy nowoczesnego centrum wystawienniczego przy Młynie Sułkowice.
10. Wrocławianie udowodnili, że liczy się dla nich nie tylko dobre mieszkanie, ale i sprzyjająca integracji sąsiedzkiej architektura. Wybrali najbardziej przyjazne osiedle Dolnego Śląska – Cztery Pory Roku. To obecnie największe osiedle społeczne w mieście.