DODAJ

Torowisko na Kozanowie gotowe. Wkrótce pierwsze testy tramwajów

Wrocław
Torowisko na Kozanowie gotowe.
tuWroclaw.com
2012-02-23 17:58:25

Szyny już są, kończy się podwieszanie trakcji. Już na wiosnę wrocławianie będą mogli dojechać tramwajem sunącym po nowym torowisku na Kozanów i do Stadionu Miejskiego. Inwestycja jest na ostatniej prostej.

Już tylko prace wykończeniowe i kosmetyka pozostały robotnikom pracującym na budowie torowiska na osiedlu Kozanów. Szyny ułożone są już wzdłuż ulicy Pilczyckiej oraz na dwóch nitkach - do Stadionu Miejskiego oraz ulicy Gwareckiej. Jeszcze w lutym mogą się tutaj odbyć pierwsze próbne przejazdy testowe wozów MPK. Budowa zakończy się pod koniec marca.

- Jeszcze w lutym chcielibyśmy przeprowadzić pierwsze testy nowego torowiska z udziałem tramwajów. Dzięki temu będzie można szczegółowo dopasować powstałą infrastrukturę do wymagań wozów komunikacji miejskiej - mówi Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje budowę.Nową trasą pojadą dwie linie Tramwaju Plus o numerach 31 i 32. Obie z ul. Legnickiej skręcą w Milenijną, potem w lewo w Popowicką i dalej wzdłuż ulicy Pilczyckiej pojadą do Kozanowa (32 Plus) oraz na krańcówkę przy Stadionie Miejskim od strony ul. Królewieckiej (31 Plus). Najprawdopodobniej pasażerowie MPK będą mogli korzystać z tramwajów na tych trasach od kwietnia.

Do końca marca zgodnie z kontraktem firma Ziajka ma bowiem zakończyć wszystkie prace. Na razie wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie i mieszkańcy Kozanowa, Pilczyc i Maślic będą mogli cieszyć się z historycznej chwili.


Autor: Jarosław Garbacz