DODAJ

Tuż nad rzeką stanie wieża mieszkalna. Prace ruszają [FOTO]

Mieszkania i domy / Wrocław
Tuż nad rzeką stanie
Tomasz Matejuk
2016-11-22 11:04:37
Na budowie apartamentów Angel River zakończyły się już prace ziemne i przygotowawcze. Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął pracę nad fundamentami budynków, w tym 17-piętrowej wieży mieszkalnej o wysokości 55 metrów oraz podziemnym parkingiem.

Hala garażowa pod Angel River będzie miała trzy kondygnacje. Znajdzie się pod dwoma budynkami apartamentowymi powstającymi w ramach inwestycji przy ul. Walońskiej 15-19. To budynek mieszkalny dziewięciopiętrowy oraz wieża mieszkalna o wysokości siedemnastu pięter – prawie 55 metrów. Powierzchnia całego obiektu wyniesie 46 721 metrów kwadratowych.

Ruszają prace nad fundamentami i halą garażową, w której powstaną miejsca parkingowe zarówno dla mieszkańców, jak i gości, a także stacja ładowania pojazdów elektrycznych, pierwsza we Wrocławiu w inwestycji apartamentowej. Przewidujemy, że budowa wyjdzie z ziemi wiosną 2017 roku. Oba budynki będą powstawały równocześnie – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel River.

mat. inwestora


Apartamenty tuż nad rzeką

Docelowo na budowie Angel River będą pracowały trzy żurawie oraz 300 pracowników. Generalnym wykonawcą jest firma Karmar S.A., która zrealizowała m.in. takie inwestycje jak Rezydencja Foksal, Grzybowska 43 w Warszawie czy Silver Tower Center we Wrocławiu.

Projekt architektoniczny Angel River przygotowała pracownia projektowa Maćków, w oparciu 
o koncepcję renomowanej paryskiej pracowni Gottesman Szmelcman Architecture. 

Budynki Angel River będą się wyróżniały nowoczesną architekturą, w pełni wykorzystującą atuty lokalizacji. To jedyne miejsce we Wrocławiu położone tuż nad rzeką, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, a jednocześnie tak blisko ścisłego centrum miasta – podkreśla  Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, inwestora projektu Angel River.

mat. inwestora


W apartamentach Angel River znajdzie się łącznie 341 lokali o powierzchni od 24 mkw. do 118 mkw. – od kawalerek do pięciopokojowych apartamentów. Dodatkowo w budynku powstanie strefa fitness z saunami i spa, reprezentacyjne lobby ze strefą spotkań dla mieszkańców, a także sala zabaw dla dzieci.

Cała okolica zmieni oblicze 

Inwestor przebuduje także nabrzeże rzeki Oławy, tworząc tam marinę i ogólnodostępny bulwar, oraz zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej, która zostanie przedłużona do Angel River.

Zakończenie prac przy Angel River planowane jest na III kwartał 2018 roku. Szacowany całkowity koszt inwestycji to 110 mln złotych. 

mat. inwestora


Dla Angel Poland Group jest to już kolejne przedsięwzięcie deweloperskie we Wrocławiu po Centrum Seniora Angel Care (działa od wiosny tego roku) oraz wielofunkcyjnym kompleksie OVO Wrocław.